19:45 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Anot politikės motinos, iš Andrejevos taip pat buvo konfiskuotas kompiuteris, telefonas, popierius ir net cigaretės

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Klaipėdoje sulaikyta Klaipėdos miesto tarybos narė Ela Andrejeva. Apie tai Facebook paskelbė buvęs miesto tarybos narys Viačeslavas Titovas, būtent jo komitetui "Titov ir teisingumas" priklauso Andrejeva.

  Anot Titovo, antradienį, 07:00, dvi moterys ir trys vyrai atvyko į Andrejevos butą ir atliko kratas. Andrejevos mama sakė, kad nežinomi žmonės išvežė jos dukrą.

  Be to, jie išnešė kompiuterį, visus telefonus, kažkokius popierius ir keturis pakelius cigarečių.

  "Kaip sakė Elos Andreejvos motina, ji paklausė šių žmonių "ar jie uždėtų antrankiais. Jie atsakė pagyvenusiai moteriai, kad jie to nedarys, bet jei ji ketins bėgti, šaudys!" — rašo Titovas.

  Andrejevos motina šį įvykį pavadino "beteisiškumu" ir pabrėžė, kad jei jai kas nors nutiks, ji negalės iškviesti greitosios pagalbos, nes neturi telefono.

  Taip pat pažymima, kad jei Andrejeva buvo sulaikyta tardyti, tada ji turėtų būti paleista po pietų.

  Lietuvoje reguliariai vykdomas politinis piliečių persekiojimas. Pavyzdžiui, gruodį Vilniaus tarptautiniame oro uoste buvo apieškotas Lietuvos socialistinio liaudies fronto pirmininkas Giedrius Grabauskas.

  Sputnik Lietuva anksčiau rašė, kad spalį policija atliko kratas žmogaus teisių aktyvisto bute, jos buvo atliktos dėl buvusio fronto vadovo Algirdo Paleckio bylos. Kartu Grabauskas pažymėjo, kad jo namuose jau keletą kartų buvo bandoma atlikti kartas, tačiau teisėsaugos pareigūnai neturėjo orderio, todėl jis jų neįsileisdavo. Tą kartą jiems tai pavyko padaryti per jo žmoną.

  Tokių situacijų fone Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova jau pareiškė, kad Vilnius rodo visišką atmetimą ir galbūt net demokratinių vertybių, kurias skelbė stodamas į ES ir NATO, neigimą.

  Titovo byla

  Andrejeva pakeitė Titovą Klaipėdos miesto taryboje, atstovaudama komitetui "Titov ir teisingumas". Toks poreikis iškilo kilus skandalui dėl Titovo ir jo mandato atšaukimo.

  Viačeslavas Titovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Стефанов

  Viskas prasidėjo nuo to, kad politikas pasipiktino Klaipėdos valdžios idėja įamžinti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą mieste. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau Titovas priminė, kad Vanagas galėjo būti susijęs su aštuonių tūkstančių civilių žudynėmis, ir parėmė savo žodžius pateikdamas sovietų teismo sprendimą.

  Po to jis buvo kritikuojamas ir jam iškelta baudžiamoji byla. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pradėjo apkaltos procedūrą, tačiau pats politikas atsisakė mandato, nes siekė dalyvauti savivaldos rinkimuose, dėl kurių vėl pateko į miesto tarybą.

  Gegužę vyko teismo procesas. Titovas buvo teisiamas pagal tris straipsnius: dėl mirusio asmens atminimo paniekinimo, dėl neapykantos kurstymo ir dėl sovietų agresijos pateisinimo. Prokuroras reikalavo politiką įkalinti metams ir aštuoniems mėnesiams su galimybe atidėti įkalinimą dvejiems metams.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Lietuvos Aukščiausiasis teismas atmetė Titovo kasacinį skundą
  "Aš neketinu sėdėti ir tylėti": Titovas nori sukurti naują partiją
  Titovas: Nėra blogai, kad Seime manęs bijo
  Tegai:
  Klaipėda

  Svarbiausios temos