10:07 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalia geležinkelio ir automobilyje VSAT aptiko 11 998 Baltarusijos akcizo ženklais pažymėtus cigarečių "Fest" pakelius

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Po 20 dienų suėmimo iš areštinės paleisti Šalčininkų policininkas ir Purvėnų užkardos pasienietis yra įtariami neteisėtu disponavimu akcizinėmis prekėmis, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Šie iš traukinio išmestas nelegalias cigaretes krovę pareigūnai yra nušalinti nuo tarnybos.

  Vasario 8 dieną VSAT Kriminalinių tyrimų valdybos bei Specialiosios paskirties skyriaus pasieniečiai, talkinami Vilniaus apskrities VPK pareigūnų, surengė operaciją Šalčininkų rajono Jundiliškių kaimo ribose.

  Prie geležinkelio atkarpos Stasylos–Vaidotai buvo priartėjęs "Mercedes Benz" automobilis daniškais numeriais. Pro šią vietą ką tik buvo pravažiavęs iš Baltarusijos į Lietuvą atvykęs krovininis traukinys, iš kurio buvo išmesta dėžių. Ši vieta nuo Baltarusija linijos yra nutolusi apie 12 kilometrų.

  Pasieniečiai įvykio vietoje sulaikė du vyrus, kurie iš traukinio išmestas dėžes krovė į "Mercedes Benz". Kaip vėliau paaiškėjo, tai 28-erių Šalčininkų rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis bei 29-erių Purvėnų užkardos vyresnysis pasienietis. Pareigūnai buvo ne tarnybos metu ir neuniformuoti.

  Šalia geležinkelio ir pačiame automobilyje VSAT aptiko 11 998 Baltarusijos akcizo ženklais pažymėtus cigarečių "Fest" pakelius. Šio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais — beveik 42 tūkst. eurų.

  Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Kaip praneša VSAT, po sulaikymo policininkas ir pasienietis buvo suimti 20 dienų. Praėjus šiam terminui jie iš areštinės paleisti skyrus kardomąsias priemones — dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Už tokį nusikaltimą pareigūnams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

  Abu pareigūnai savo darbovietėse buvo nušalinti nuo tarnybos, jų institucijose taip pat pradėti tarnybiniai patikrinimai.

  Dar šia tema

  Moldavas Lietuvos pasieniečiams pateikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą
  Kontrabandininkai užsibarikadavo nuo pasieniečių ir bandė sudeginti cigaretes
  Kauno oro uoste tarnybiniai šunys ieškos pas keleivius narkotikų
  Tegai:
  pasienietis, policininkas, cigarečių kontrabanda, baltarusiškos cigaretės, traukinys, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos