18:22 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (53)

  Politikas pasidalino vienintele nuotrauka, kurią spėjo padaryti teismo salėje, kol jį išvijo teisėjų kolegijos pirmininkas

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Buvęs Seimo narys, partijos "Drąsos kelias" atstovas, Neringos Venckienės bendražygis Vytautas Matulevičius pasidalino, kad pateko į buvusios teisėjos teismo procesą. Tačiau išbuvo jis ten visai neilgai, nes teisėjų kolegijos pirmininkas jį išprašė vien už padarytą nuotrauką.

  Šia istorija politikas pasidalino savo Facebook paskyroje.

  Visa tai sukėlė jam pasipiktinimą, nes, anot jo, teisėsauga siekia teismų veiklos skaidrumo, o realybėje viskas vyksta priešingai.

  "Nuotraukoje — Neringos Venckienės procesas Panevėžio apygardos teisme. Deja, savo akimis mačiau tik posėdžio pradžią — už tai, kad fotografavau, teisėjų kolegijos pirmininkas [Valdas] Meidus mane pašalino iš salės. Kalbama apie kuo didesnį teismų veiklos viešumą, o elgiamasi priešingai. Apgailėtina!" — pakomentavo Matulevičius.

  Antradienį Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti buvusios Seimo narės, buvusios teisėjos Neringos Venckienės bylą, kurioje ji kaltinama pasipriešinimu teisėsaugai.

  Antradienį pati politikė paskelbė, jog ketina įskųsti Lietuvos prokurorus, nes jie, anot jos, suklastojo dokumentus, siekdami gauti JAV teisėsaugos leidimą ekstradicijai. Susipažinusi su bylos medžiaga ir liudytojų parodymais Venckienė, anot jos pačios, suprato, kad JAV nebuvo išsiųsti visi įrodymai, kurie leistų sudaryti kitokią nuomonę apie jos ekstradicijos priimtinumą.

  Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta. Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Venckienė atskleidė gyvenimo po ekstradicijos į Lietuvą smulkmenas >>

  Lietuvos valdžia kaltina buvusią Seimo narę tariamai neįvykdžius teismo sprendimo perduoti jos brolio dukrą mergaitės motinai, taip pat priešinosi policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namą ir jėga paėmė Deimantę.

  Šiuo metu jai taikomos šios kardomosios priemonės — intensyvioji priežiūra, taip pat užstatas ir dokumentų paėmimas.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (53)

  Dar šia tema

  Venckienės sūnus priminė, kas būna už teisėsaugos kritiką Lietuvoje
  Venckienė reikalauja panaikinti visas jai paskirtas kardomąsias priemones
  Venckienė abejoja, kad Lietuvos politinis elitas sutiktų spręsti teisėsaugos krizę
  Tegai:
  teismas, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos