01:40 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Konstitucinio Teismo vadovo, demokratinė valstybė turėtų gerbti kiekvieno žmogaus orumą, nepaisant socialinių stereotipų

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas pareiškė, kad negali būti "konstituciškai pateisinamo pagrindo" diskriminuoti žmones dėl lyties tapatybės ar seksualinės orientacijos.

  Pirmininko įžanginis žodis kasmetinėje KT veiklos ataskaitoje paviešintas teismo interneto svetainėje (*pdf).

  Jis taip pat išreiškė viltį, kad praėjusių metų nutarimas dėl tos pačios lyties asmenų santuokų statuso užsienyje bus tvirtas pagrindas puoselėti "vakarietiško lygio toleranciją" Lietuvoje.

  Anot Žalimo, demokratinė valstybė turėtų gerbti kiekvieno žmogaus orumą, "nepriklausomai nuo tam tikru laikotarpiu vyraujančių daugumos visuomenės narių nuostatų ar stereotipų".

  Iš trijų Baltijos šalių tik Estijoje tos pačios lyties asmenų partnerystė yra įtvirtinta įstatymu. Lietuvoje vienos lyties atstovų santuokos nėra registruojamos, nepripažįstama ir jų partnerystė.

  Praėjusių metų sausį Konstitucinis Teismas nutarė, kad Lietuvos valdžia turėtų suteikti leidimą šalyje gyventi užsieniečiui, sudariusiam tos pačios lyties santuoką su lietuviu kitoje valstybėje, nepaisant to, kad Lietuvoje tokios susituokusios poros nėra pripažįstamos įstatymais.

  Dar šia tema

  "Didi diena": EŽTT pripažino, kad Lietuva nepagrįstai diskriminavo gėjų porą
  Jis ar ji — vis tiek į karo tarnybą: Lietuvos šauktinių sąraše atsidūrė trans asmuo
  Tegai:
  LGBT, Konstitucinis Teismas

  Svarbiausios temos