11:44 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)

  Baltarusis dvigubame autovežio puspriekabės-tralo dugne įrengtoje slėptuvėje bandė į Lenkiją pervežti beveik 60 tūkstančių pakelių cigarečių

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Raigardo kelio posto muitinės pareigūnai iš Baltarusijos į Lenkiją traktoriaus parvežti vykusiame autovežyje aptiko beveik 60 tūkstančių pakelių cigarečių talpinusią kontrabandos slėptuvę, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

  Vasario 29-osios popietę į Raigardo kelio postą krovininiu automobiliu "Iveco" su puspriekabe-tralu iš Baltarusijos atvažiavęs šios šalies pilietis muitinės pareigūnams deklaravo nieko draudžiamo nevežantis. Vairuotojas sakė vykstantis į Lenkiją paimti krovinio — traktoriaus. Tačiau pažvelgus į autovežio puspriekabės dugną muitinės pareigūnams kilo įtarimų, kad jame gali būti įrengta slėptuvė.

  Po detalaus patikrinimo paaiškėjo, kad tralo dugnas išties dvigubas, o ten buvusioje slėptuvėje rasta net 58 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių "Minsk", "NZ Gold" ir "NZ Black". Nelegalių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — daugiau nei 202 tūkst. eurų.

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, autovežio vairuotojas suimtas trims mėnesiams.

  Cigarečių kontrabandą vežantys autovežiai — ne naujiena muitinės pareigūnams. 2019 metų rugpjūtį Medininkų kelio posto muitininkai 3 654 pakelius cigarečių rado septynis lengvuosius automobilius iš Baltarusijos gabenusio autovežio puspriekabės konstrukcijoje (rėmuose). O 2020 metų sausį panašus kiekis rūkalų buvo aptiktas Vilkaviški rajone, autovežio "Mercedes Benz", irgi vežusio lengvuosius automobilius, konstrukcijoje.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)

  Dar šia tema

  Baltarusis tarp lentų bandė įvežti į Lietuvą beveik milijono eurų vertės kontrabandą
  Kontrabandininkai užsibarikadavo nuo pasieniečių ir bandė sudeginti cigaretes
  Varėnos rajone tarnybinis pasieniečių šuo sulaikė kontrabandininką
  Lietuvos muitininkai vėl sulaikė 100 000 eurų vertės cigarečių kontrabandą
  Tegai:
  Lietuvos muitinė, cigarečių kontrabanda, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos