12:24 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sulaikytojo veikla susijusi su žuvusiųjų per Didįjį Tėvynės karą atminimo išsaugojimu. Viačeslavas Titovas, paskelbęs apie sulaikymą, tvirtina, kad aktyvisto suėmimą vertina kaip bandymą užgniaužti kitaminčius

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Lietuvoje atlikus kratas sulaikytas Klaipėdos visuomenės veikėjas, tarptautinės organizacijos "Juvenis" direktorius Aleksejus Greičius. Apie tai savo Facebook puslapyje paskelbė Klaipėdos politikas, buvęs miesto tarybos narys Viačeslavas Titovas.

  Anot jo, Greičius sulaikytas mažiausiai dviem dienoms.

  Общественный деятель из Клайпеды Алексей Грейчус
  Aleksejus Greičius

  Veikla, kurią vykdo sulaikytasis, susijusi su žuvusiųjų per Didįjį Tėvynės karą atminimo išsaugojimu. Greičius taip pat yra daugelio atminimo renginių, įskaitant Leningrado blokados pabaigos ir Aušvico kalinių išlaisvinimo dienos, Klaipėdos išvadavimo dienos sausio 28 dieną organizatorius ir dalyvis.

  "Šiandienos mūsų Lietuvoje vykstantį beteisiškumą aš vertinu kaip bandymą užgniaužti kitaminčius, sunaikinti mums brangias vertybes, tip pat sutrikdyti įsimintinų datų ir 75—ąsias pergalės Didžiajame Tėvynės kare minėjimus Lietuvoje", — teigė Titovas.

  Politikas taip pat patvirtino, kad naktį policija paleido Klaipėdos miesto tarybos narę Elą Andrejevą.

  Antradienį Klaipėdos prokuratūra pranešė, kad keliuose Lietuvos miestuose atliekant preliminarų šnipinėjimo tyrimą buvo atliktos kelios kratos ir poėmiai. Taip pat pranešta, kad buvo tardomi keli žmonės, o vienas net buvo sulaikytas.

  Lietuvoje dažnai dėl politinių priežasčių persekiojami piliečiai. Gruodį tarptautiniame Vilniaus oro uoste buvo apieškotas Lietuvos Socialistinio liaudies fronto (SLF) pirmininkas Giedrius Grabauskas.

  Kaip pranešė Sputnik Lietuva, spalį policijos pareigūnai atliko kratą žmogaus teisių aktyvisto bute, ieškodami informacijos apie buvusio SLF vadovo Algirdo Paleckio teismą. Kartu Grabauskas pažymėjo, kad jau keletą kartų jo namuose buvo bandoma atlikti kratas, tačiau teisėsaugos pareigūnai neturėjo orderio, todėl jis jų neįleisdavo. Tą kartą jiems tai pavyko padaryti per jo žmoną.

  Dėl tokių situacijų Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova jau pareiškė, kad Vilnius rodo visišką demokratinių vertybių, kurias Lietuva skelbė stodama į ES ir NATO, atmetimą.

  Dar šia tema skaitykite:

  Dar šia tema

  Titovas: Nėra blogai, kad Seime manęs bijo
  Titovas pasiūlė paremti filmą apie mūšius dėl Klaipėdos
  Lietuvos politinis kalinys Nr. 1: už ką iš tikrųjų "sėdi" Paleckis?
  Paleckis savo įkalinimą vadina "kerštu už domėjimąsi Sausio 13-osios byla"
  Tegai:
  Viačeslavas Titovas, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos