04:17 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau EK skurdą ir socialinę nelygybę įvardijo kaip pagrindines šalies problemas. Ataskaitoje teigiama, kad išlaidos socialinei apsaugai šalyje yra vienos mažiausių Europos Sąjungoje

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Praėjusiais metais 23,4 proc. vaikų ES valstybėse narėse kilo skurdo ar socialinės atskirties rizika, rodo "Eurostato" statistikos agentūros duomenys.

  Lietuvoje šis skaičius siekia 28 procentus, tuo tarpu kaimyninėse Baltijos šalyse padėtis yra daug geresnė. Latvijoje 22,5 proc. vaikų kenčia nuo skurdo ar socialinės atskirties, o Estijoje — 17,9 proc.

  Reitingo antilyderėmis tapo Rumunija (38,1), Bulgarija (33,7), Graikija (33,3). Žemiausi rodikliai buvo Nyderlanduose (15,2), Čekijoje (13,2) ir Slovėnijoje (13,1).

  Anksčiau Europos Komisija (EK) kaip pagrindines Lietuvos problemas įvardijo skurdą ir socialinę nelygybę. Ataskaitoje buvo teigiama, kad išlaidos socialinei apsaugai šalyje yra vienos mažiausių ES.

  Baltijos šalys reguliariai patenka į ES antilyderių sąrašus pagal gyvenimo lygį. Praėjusių metų vasarį "Eurostatas" įtraukė Lietuvą į penketuką šalių su didžiausia piliečių skurdo rizika.

  Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus TSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, neturinčia jokio savarankiškumo. Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pareiškė, kad ES dirbtinai palaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, kad panaudotų respublikos išteklius kitų Europos zonų plėtrai.

  Kaip europiečiai vertina savo vaikų ateitį

  Dar šia tema

  Lietuva pateko į ES šalių su didele skurdo rizika penketuką
  Pernai apie 645 tūkst. lietuvių gyveno už skurdo rizikos ribos
  Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva Europos Sąjungoje pasmerkta skurdui
  Skvernelis pareiškė, kad biudžeto projektas 2020 metams padės sumažinti skurdą
  Baltijos šalių pensininkams ES gresia didžiausias skurdo pavojus
  Tegai:
  skurdas, vaikai, Lietuva, Eurostatas

  Svarbiausios temos