02:32 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalis turėtų susimąstyti apie savo niekinamą požiūrį į Antrojo pasaulinio karo rezultatus ir į tai, kokias pasekmes tai sukels, mano politologas Jurijus Svetovas

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Lietuva tiesiog bando tapti antirusiškos retorikos lydere, sakė interviu Sputnik Lietuva politologas ir žurnalistas Jurijus Svetovas.

  "Kai galią demonstruoja, pavyzdžiui, JAV, kurios biudžetas yra 750 milijardų dolerių per metus, arba NATO — tai normalu. Kai Rusija demonstruoja, kad yra savarankiška šalis, turinti tam tikrą galios lygį — tai blogai, tai grėsmė visam pasauliui. Tai dviguba logika, mes ją matome. Matyt, dabar Lietuva šiais antirusiškos retorikos klausimais bando prisiimti kažkokios lyderės vaidmenį", — sakė politologas.

  Pasak Svetovo, po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos teritorija ženkliai padidėjo, todėl jai derėtų prisiminti šio istorinio įvykio baigtį ir to neneigti.

  "Deja, iš istorijos nebuvo pasimokyta. Remiantis Antrojo pasaulinio karo rezultatais, Lietuvos teritorija ženkliai padidėjo. Ji vėl atgavo tas dalis, kurias iš pradžių laikė savo, vis dėlto toje pačioje Lenkijoje vis dar yra žmonių, kurie mano, kad šios vietos turėtų būti grąžintos Lenkijai. Kai Lietuva niekinamai vertina Antrojo pasaulinio karo rezultatus, ji turėtų susimąstyti, kokias pasekmes tai jai sukels", — teigė jis.

  "Tai, kad Estija, Latvija ir Lenkija greičiausiai pasielgs taip pat — tai visiškai galimi dalykai. Ir mums į tai žiūrėti reikia visiškai ramiai. Mano pozicija: tai yra mūsų Pergalės paradas. Kas norės — atvyks, nenorės — tegul neatvyksta. Tai mūsų reikalas. Tai skirta mūsų žmonių atminimui, o ne tam, kad kažką įrodytume ir parodytume", — sakė politologas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras (URM) Linas Linkevičius paragino Europos šalių užsienio reikalų ministrus nevykti į Pergalės 75-ųjų metinių minėjimą Maskvoje.

  Anot ministro, Rusija išnaudoja gausius savo kontaktus sudarydama įprasto bendradarbiavimo įspūdį ir jai tai pavyksta. Linkevičius taip pat pridūrė, kad Rusija "mėgsta simbolius", o 75-osios Pergalės metinių minėjimas yra ir dabartinės šalies karo politikos pergalės šventimas.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Ukrainos valdžia atsisakė švęsti Pergalės dieną
  JAV tiki, kad Krymą ištiks Baltijos šalių likimas. Ir istorijos pabaiga
  Estija neapmokestins Rusijos skirtų vienkartinių išmokų Didžiojo Tėvynės karo veteranams
  Tegai:
  Pergalės diena, Linas Linkevičius, Antrasis pasaulinis karas, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos