03:42 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Po šeštadienį Kaune nustatytos Neries taršos naftos produktais buvo paimti mėginiai laboratoriniams tyrimams bei plaunamas naftos produktais užterštas lietaus nuotekų tinklas

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Po Kaune nustatytos Neries taršos atliekami tyrimai ir bus skaičiuojama gamtai padaryta žala, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Šeštadienį, kovo 7 dieną, buvo nustatyta, kad Kaune Neris užteršta naftos produktais. Anot Aplinkos ministerijos, tarša buvo sustabdyta tą pačią dieną, vietoje dirba aplinkosaugininkai.

  Kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD), gavus laboratorinių tyrimų atsakymus, bus skaičiuojama gamtai padaryta žala.

  Informacijos apie Nerimi ties Kaunu tekančius teršalus šeštadienį gavę AAD pareigūnai iš karto nuvyko į įvykio vietą ir nustatė, kad jie bėga iš "Kauno vandenų" lietaus išleistuvo. Teršalams lokalizuoti ugniagesiai upėje pastatė bonines užtvaras ir nupurškė krantus naftos plėvelę ardančiu skysčiu. Į lietaus išleistuvą naftos produktai galimai pateko iš degalinės "Jozita".

  Ir šeštadienį, ir sekmadienį buvo imti mėginiai laboratoriniams tyrimams. Be to, buvo plaunamas naftos produktais užterštas lietaus nuotekų tinklas. Pagal laboratorinių tyrimų rezultatus AAD pareigūnai skaičiuos gamtai padarytą žalą.

  Dar šia tema

  Atlikti laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino
  Užterštas oras — nematomas žudikas
  Vilniaus rajone rastas galimai nelegalus plastiko sandėlis
  Skvernelis palaiko EK planus mažinti taršą Baltijos jūroje
  Tegai:
  naftos produktai, aplinkos tarša, Neris, Kaunas

  Svarbiausios temos