03:56 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Verygos teigimu, dažnai tabako sukeltos ligos pasireiškia tik po kelių dešimtmečių, tačiau pastebima tendencija, kad susirgusiųjų nuo rūkymo amžius jaunėja, tad svarbios visos priemonės, padedančios užkirsti kelią šiam žalingam įpročiui

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui nebereklamuoti tabako ir susijusiems gaminiams, taip pat įrenginiams jiems vartoti taikomų nuolaidų. Be to, apsispręsta, kad visą su tabako naudojimu susijusią įrangą galėtų įsigyti tik sulaukusieji pilnametystės, rašoma Vyriausybės pranešime.

  Šios naujovės numatytos Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisose.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, dažnai tabako sukeltos ligos pasireiškia tik po kelių dešimtmečių, tačiau pastebima tendencija, kad susirgusiųjų nuo rūkymo amžius jaunėja. Tad visos priemonės, vienaip ar kitaip padedančios užkirsti kelią šiam žalingam įpročiui atsirasti, — svarbios ir reikšmingos.

  "Matome, kad rūkymas vis jaunesnių žmonių gretose tampa mada, jaunuoliams rūkyti elektronines cigaretes tampa įprasta, neretai tai įvardijama kaip paskutinis mados "klyksmas", kuris, deja, kelia didžiulę riziką žmogaus sveikatai. Dėl to siūlome, kad prekybos vietose nebeliktų reklamos apie taikomas akcijas, kas iš esmės vartotojui sukuria įspūdį apie ekonominę naudą ir taip skatina tokius produktus įsigyti. Taip pat siūlome, kad visus tabako vartojimui skirtus įrenginius galėtų nusipirkti tik pilnamečiai — tokiu būdu panaikinsime teisinę spragą, nes iki šiol tą galėjo padaryti net mokyklinukai", — sako ministras Veryga.

  Jei Seimas pakeitimams pritars, prekybos vietose nebeliks informacijos apie prekybininkų ar gamintojų tabako, taip pat susijusiems gaminiams (elektroninėms cigaretėms) ir įrenginiams jiems vartoti taikomą kainų sumažinimą. Specialistų teigimu, iki šiol tuo prekybininkai aktyviai naudojasi, o apie šią situaciją pasisakė ir tarptautiniai ekspertai, dirbę Lietuvoje.

  Be to, Seimas turės apsispręsti ir dėl siūlymo, kad jokie tabako, taip pat susiję gaminiai bei įranga jiems vartoti negalėtų būti dovanojami kaip loterijų, konkursų, žaidimų prizai, kartu nebūtų galima organizuoti jokių akcijų, skatinančių įsigyti ar vartoti tokius gaminius.

  Projektu taip pat siūloma nustatyti, kad Lietuvoje jokie įrenginiai, skirti tabako gaminiams ir susijusiems gaminiams (elektroninėms cigaretėms) vartoti, nebūtų parduodami jaunesniems nei 18 metų amžiaus žmonėms.

   

  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
  © Sputnik
  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala

  Dar šia tema

  Estijoje kardinaliai pasikeitė tabako pardavimo taisyklės
  Tabako gaminiai Lietuvos parduotuvėse bus slepiami
  Seimas 65 proc. padidino akcizus kaitinamojo tabako produktams
  Tegai:
  rūkymas, liga, tabakas

  Svarbiausios temos