17:01 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (53)

  Buvusi teisėja skelbia, kad Lietuvos teisėsauga pažeidė susitarimą su JAV dėl jos ekstradicijos, įtraukusi į jos baudžiamąją bylą kaltinimą, pagal kurį Amerikos teisėjai uždraudė ją teisti

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė apkaltino Lietuvos prokurorus nesilaikant susitarimo su JAV dėl jos ekstradicijos. Savo paaiškinimą Venckienė išplatino asmeninėje Facebook paskyroje.

  "Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko mane teisti tik dėl 4 nusikaltimų, tačiau į teismą perduotoje baudžiamojoje byloje kaltinamajame akte nurodytas ir penktas nusikaltimas, kad aš piktnaudžiavau globėjos teisėmis", — rašo moteris.

  Ji primena, jog JAV nesuteikė leidimo teisti ją už piktnaudžiavimą globėjo teisėmis ar pareigomis. Be to, Venckienė pabrėžia, jog pernai lapkričio 6 dienos nutarimu prokuroras Darius Jakutis nutraukė baudžiamosios bylos dalį pagal LR BK 163 str. (piktnaudžiavimas globėjo teisėmis ir pareigomis), tačiau į kaltinamąjį aktą įrašė, kad ji neva piktnaudžiavo globėjos teisėmis.

  "Lietuvos prokurorai nesilaiko Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės ekstradicijos sutarties bei JAV Valstybės Departamento bei teismų spendimų. Pranešiau JAV apie neteisėtus Lietuvos Vyriausybės veiksmus", — skelbia Venckienė.

  Anksčiau Venckienė jau buvo apkaltinusi Lietuvos teisėsaugą dėl to, kad prokurorai nepateikė JAV teisėjams visos informacijos. Ji skelbė, kad Lietuvos valstybė JAV pateikė tik liudytojų parodymus. Ekstradicijos prašyme nurodė, kad jos kaltę patvirtina ekspertų išvados ir vaizdo įrašo medžiaga, tačiau šių duomenų Jungtinėms Amerikos Valstijoms nepateikė.

  Venckienė tvirtina, kad Lietuvos prokuratūros pastangos iš pat pradžių buvo "orientuotos į pedofilijos skandalo užgniaužimą, ne tiesos paieškas".

  Kaltinimai Venckienei buvo pateikti sausio pradžioje. Baudžiamasis kodeksas už inkriminuojamas buvusiai teisėjai nusikalstamas veikas numato įvairias bausmes, tarp jų — laisvės atėmimą iki trejų metų. Venckienės byloje keturi asmenys yra pripažinti nukentėjusiaisiais, pateiktas civilinis ieškinys neturtinei žalai atlyginti.

  Šiuo metu jai taikomos šios kardomosios priemonės — intensyvi priežiūra, užstatas ir dokumentų paėmimas.

  Venckienės byla

  Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

  Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Lietuvos valdžia kaltina buvusią Seimo narę tariamai neįvykdžius teismo sprendimo perduoti jos brolio dukrą mergaitės motinai, taip pat priešinosi policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namą ir jėga paėmė Deimantę.

  Venckienė 2013 metais buvo priversta išvykti su sūnumi Karoliu į JAV. JAV teisėsauga grąžino Venckienę į Lietuvą pernai lapkritį. Iškart po atvykimo į Lietuvą moteris buvo sulaikyta, jai iš pradžių buvo paskirtas dviejų mėnesių sulaikymas. Tačiau vėliau ji buvo paleista už užstatą.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (53)

  Dar šia tema

  Venckienė atskleidė gyvenimo po ekstradicijos į Lietuvą smulkmenas
  Venckienė abejoja, kad Lietuvos politinis elitas sutiktų spręsti teisėsaugos krizę
  Buvusį Seimo narį išvijo iš teismo salės, kur vyko Venckienės teismo procesas
  Tegai:
  Lietuva, Neringa Venckienė, JAV

  Svarbiausios temos