19:49 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Bausmių vykdymo įstaigų reorganizacija, išlaidų administracinėms reikmėms mažinimas, bendrųjų funkcijų apjungimas leidžia iš sutaupytų lėšų jau šiais metais padidinti pareigūnų algas, pažymi Teisingumo ministerija

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Šiemet visų mažiausiai uždirbančių pataisos pareigūnų algos sieks 1000 eurų, pareiškė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  "Šiemet bus įvykdytas pažadas iki 1 tūkst. eurų "į rankas" pakelti algas mažiausiai uždirbantiems pareigūnams. Šiems finansiniams pokyčiams nereikės papildomo finansavimo iš valstybės biudžeto", — pažymi Jankevičius.

  Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos projektui — optimizuojant pataisos įstaigų sistemą sujungti dvi Kaune veikiančias įstaigas — Nepilnamečių tardymo izoliatorių-pataisos namus prijungti prie Tardymo izoliatoriaus. Įgyvendinus šį projektą iš sutaupytų lėšų bus didinamos pareigūnų algos — mažiausias pareigūno atlyginimas bus 1000 eurų. 

  Šiuo metu abiejose Kauno bausmių vykdymo įstaigose yra patvirtintos 306 darbuotojų pareigybės: atskirai tvarkomi personalo reikalai, apskaita ir ūkis, vykdomos kitos bendrosios funkcijos. Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose laikoma apie 170 suimtųjų ir nuteistųjų, o Kauno tardymo izoliatoriuje — per 300.

  "Reorganizuodami bausmių vykdymo įstaigas, mažiname išlaidas administracinėms reikmėms, apjungiame bendrąsias funkcijas, pavyzdžiui, viešuosius pirkimus, o sutaupytos lėšos skiriamos algoms didinti, gerinti socialines sąlygas", — sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

  Anot ministro, praėjusiais metais atliekant struktūrinę pertvarką, dvigubai sumažėjo vadovų ir bendrąsias funkcijas atliekančių tarnautojų, daugiau darbuotojų tiesiogiai dirba su suimtaisiais, todėl sutaupytos lėšos papildė darbo užmokesčio fondą ir leido didinti pareigūnų atlyginimus.

  Nors abi įkalinimo įstaigos bus sujungtos, iš esmės jos liks atskiros. Kaip ir iki šiol, suimtieji ir nuteistieji gyvens atskirose izoliuotose patalpose. Nepilnamečiai, kaip ir šiandien, bus laikomi tame pačiame pastate, kur įsikūrę Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namai.

  Planuojama, kad nuo birželio 1 dienos atlyginimai bus didinami Kauno sujungtos įstaigos darbuotojams, nuo liepos 1 dienos — Lietuvos probacijos tarnybos, nuo spalio 1 dienos — Pravieniškių, Vilniaus ir Marijampolės–Kybartų pataisos namų pareigūnams, o nuo kitų metų sausio 1 dienos — Alytaus, Panevėžio ir Šiaulių pataisos įstaigų bei Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnams.

  Pernai prie Vilniaus pataisos namų buvo prijungtas Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas, kuris 2019 metų liepos 1 dieną buvo iškeldintas iš sostinės centre esančių patalpų. Kybartų pataisos namai — prie Marijampolės pataisos namų. Dabar Lietuvoje veikia 9 pataisos ir sulaikymo įstaigos, kuriose yra apie 6 tūkst. asmenų.

  Dar šia tema

  Trijose pataisos įstaigose bus įgyvendintas resocializacijos projektas
  Vilniaus pataisos namų patalpos virs tardymo izoliatoriumi
  Iš Pravieniškių pataisos namų pabėgo nuteistasis
  Tegai:
  pataisos namai, atlyginimų didinimas, Teisingumo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos