06:59 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvos ministrų kabinetas privertė kultūros įstaigas grąžinti pinigus už bilietus žmonėms. Dėl to jos patirs finansinių nuostolių

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė atsisakė kompensuoti verslininkams ir įvairioms institucijoms nuostolius, susijusius su bet kokių masinių renginių draudimu dėl koronaviruso. Tai buvo aptarta Vyriausybės posėdyje.

  Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas teigė, kad vyriausybė atšaukė didelius renginius, į kuriuos jau buvo parduoti bilietai.

  "Kultūros įstaigos turės grąžinti (pinigus — Sputnik) ir turės finansinių nuostolių", — teigė ministras.
  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat pažymėjo, kad organizatoriai turi galimybę arba atidėti renginį, arba atšaukti ir "prisiimti" nuostolius.

  Be to, savivaldybė rekomendavo biurams ir įmonėms perkelti darbuotojus į nuotolinį darbą, atšaukti visas komandiruotes, atsisakyti nebūtinų susitikimų ar perkelti juos į virtualią erdvę.

  Lietuvoje šiuo metu diagnozuoti trys užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai. Pirmas užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo užregistruotas vasario pabaigoje. Užsikrėtė šiaulietė, kuri buvo išvykusi į Veroną. Šiuo metu moteris izoliuota Šiaulių ligoninėje. Kovo 10 dieną, vakare, paaiškėjo, kad dar du Lietuvos piliečiai užsikrėtė koronavirusu. Kovo 11-ąją sveikatos apsaugos ministras paskelbė, kad tai vasario 29–kovo 6 dienomis Šiaurės Italijoje viešėjusi kauniečių šeima. Vyras ir žmona patys kreipėsi į medikus, pajutę pirmus karščiavimo požymius.

  Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas. PSO protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-19. Organizacija paskelbė pandemiją kovo 11 dieną.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

  Skaitykite dar:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  JAV ekonomistas prognozuoja naują pasaulinę finansinę krizę
  "Kaip gyventi? Kaip gimdyti?" Italija panikuoja dėl koronaviruso epidemijos
  ES analizuos draudimo keliauti į JAV ekonominį poveikį
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos