01:39 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot elektros skirstymo operatoriaus, per pastaruosius dešimt metų respublikoje nebuvo tokio masto katastrofos

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Apie 100 tūkst. namų ūkių Lietuvoje liko be elektros dėl uraganinio vėjo. Apie tai penktadienį pranešė ESO.

  Pranešama, kad gedimus, dėl kurių apie 100 tūkst. namų ūkių susidūrė su elektros energijos tiekimo nutraukimu ar atjungimu, daugiausia lėmė elektros linijų nutrūkimai nuo uraganinio vėjo nuvirtus medžiams.

  Visą naktį dirbo maksimalus ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius. Elektros tiekimo atkūrimas numatomas per 24 valandas.

  ESO gyventojų prašo supratingumo ir kantrybės, prašo neskambinti į ESO, jei gyventojai nori pranešti apie gedimus. Tai padaryti galima per ESO svetainę užpildant specialią formą: https://www.eso.lt/lt/eso-kontaktai/registruoti-gedima.html

  Gyventojų prašoma būti budrių, nesiartinti prie nutrūkusių laidų, nebandyti šalinti nuvirtusių ant laidų medžių ar šakų, imtis kitų šalinimo darbų, o šį darbą patikėti specialistams pranešant bendruoju pagalbos tel. 112.

  Anot operatoriaus, per pastaruosius dešimt metų respublikoje nebuvo tokio masto katastrofos.

  Kai kuriose vietose vėjo greitis ketvirtadienio vakarą viršijo 30 metrų per sekundę. Labiausiai nukentėjo šalies vakarinė ir šiaurinė dalys.

  Žiniasklaida informavo, kad Ukmergėje 59 metų moteris mirė nuo traumos, kurią jai sukėlė nuo vieno namo nuplėštas stogo konstrukcijos elementas.

  Kovo orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Kovo orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Didžiąją Britaniją užklupo stipri audra
  Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip Jungtinėje Karalystėje siaučia audra "Ciara"
  Tegai:
  elektra

  Svarbiausios temos