07:23 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Siekiant atkurti ir pagausinti žuvų išteklius valstybiniuose vandens telkiniuose planuojama įvesti maždaug aštuonis tūkstančius vienetų įvairių rūšių žuvų bei keturis tūkstančius vienetų plačiažnyplių vėžių

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Žuvininkystės tarnyba, atsakinga už žuvų išteklių valstybiniuose vandens telkiniuose atkūrimą ir gausinimą, šiemet yra numačiusi įveisti 7 811,2 tūkst. vienetų įvairių rūšių žuvų, praneša Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba. 

  Anot pranešimo, kaip ir praėjusiais metais, šiemet didelis dėmesys bus skiriamas lašišų šeimos žuvims — lašišoms, šlakiams ir margiesiems upėtakiams, taip pat eršketų šeimai priklausančioms žuvims. Toliau bus siekiama atkurti ties išnykimo riba atsidūrusių ūsorių ir Lietuvos upėse nykstančių skersnukių išteklius.

  Šiemet Žuvininkystės tarnyba yra numačiusi įveisti 1560 tūkst. vienetų ungurių, 3210 tūkst. vienetų lydekų, 1250 tūkst. vienetų sterkų, 180 tūkst. vienetų lašišų, 125 tūkst. vienetų šlakių, 21 tūkst. vienetų aštriašnipių eršketų, 26 tūkst. vienetų sterlių, 500 tūkst. vienetų vėgėlių, 516 tūkst. vienetų meknių, 200 tūkst. vienetų margųjų upėtakių, 30 tūkst. vienetų kiršlių, 30 tūkst. vienetų šamų, 55 tūkst. vienetų lynų ir kitų žuvų jauniklių.

  Taip pat planuojama į Lietuvos vidaus vandenis įveisti 4 tūkst. vienetų plačiažnyplių vėžių. Dar 4 tūkst. vienetų siauražnyplių vėžių planuojama sugauti ir perkelti į kitus vandens telkinius.

  Pernai pirmą kartą Žuvininkystės tarnybos istorijoje specialistai atliko dirbtinį ūsorių veisimą ir gavo pirmąsias gyvybingas ūsorių lervutes. Paauginti 4 tūkst. vienetų ūsorių spalio mėnesį buvo išleisti į Neries upę. Šiemet į valstybinius vandens telkinius yra numatyta įveisti 20 tūkst. vienetų ūsorių. Dedamos visos pastangos, kad ši vertinga žuvų rūšis Lietuvos upėse būtų gausesnė.

  Žuvininkystės tarnyba taip pat siekia, kad Lietuvos upėse gausėtų nykstančių retų žuvų — skersnukių. Šias į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas žuvis tarnyba ėmė veisti dirbtinai ir pernai į Šventosios upę buvo išleista 15 tūkst. vienetų skersnukių jauniklių. Šiemet į valstybinius vandens telkinius yra numatyta įveisti 20 tūkst. vienetų skersnukių.

  Žuvininkystės tarnyba jau kelerius metus iš eilės įgyvendina europinių ungurių ir aštriašnipių eršketų atkūrimo programas. Kad darbai vykdomi sėkmingai, galima spręsti iš žvejų atsiliepimų — šių rūšių žuvų Lietuvos vidaus vandenyse sugaunama vis dažniau.

  Dar šia tema

  Socialinių tinklų vartotojai išsigando žuvies, turinčios "žmogaus veidą"
  Įsigalioja draudimas žvejoti lydekas
  Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją bus galima žvejoti nemokamai
  Tegai:
  žvejyba, Žemės ūkio ministerija (ŽUM), Lietuva, žuvys

  Svarbiausios temos