02:24 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Premjeras pranešė, kad šeštadienio vakare bus šaukiamas Vyriausybės posėdis, jame ketinama priimti tam tikrus sprendimus, kurių šalis laikysis, įvedus karantiną šalies mastu

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Vyriausybė šeštadienį susirinko į neeilinį pasitarimą, kuris truko beveik tris valandas. Po pasitarimo premjeras Saulius Skvernelis per spaudos konferenciją pranešė, kad šeštadienį, 20:00 val., ketinama sušaukti Vyriausybės posėdį, kurio metu turėtų būti priimtas sprendimas dėl karantino paskelbimo šalies mastu.

  Siūloma, kad karantinas įsigaliotų pirmadienį, vidurnaktį, ir truktų dvi savaites.

  Anot premjero, kyla didžiulė viruso plitimo tarp šalies piliečių grėsmė, todėl būtina imtis tam tikrų įstatymais numatytų veiksmų.

  Tai reiškia, kad įsigalios draudimas užsieniečiams atvykti į Lietuvą visomis transporto rūšimis. Pasak premjero, išimtis bus taikoma tik komercinę veiklą vykdančioms transporto priemonėms ir NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims.

  Paliekama galimybė į šalį grįžti Lietuvos piliečiams, jų šeimos nariams. 

  Pasak premjero, karantinas reiškia, kad bus uždrausti visi vieši renginiai, veiks tik maisto prekių parduotuvės, vaistinės, veterinarinių prekių parduotuvės. Negalės veikti ir grožio procedūras teikiančios įstaigos.

  Ministras pirmininkas patikino, kad nėra jokios maisto produktų trūkumo grėsmės. Jis ragino nepasiduoti panikai ir neskubėti pirkti maisto produktų dideliais kiekiais.

  Pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 dieną iš Veronos (Italija) grįžusiai pacientei. Kovo 10 dieną vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai — iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje. Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, šiandien — po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje. Kol kas visi 8 atvejai yra įvežtiniai — susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžę asmenys.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos