02:49 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  SAM praneša, kad užsikrėtė iš Olandijos grįžęs vyras, jis šiuo metu izoliuotas Panevėžio ligoninėje

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Šeštadienį, kovo 14 dieną, vėlų vakarą, Lietuvoje patvirtintas devintasis koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pranešama, kad tai vyras, kuris grįžo iš komandiruotės Olandijoje. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

  Kovo 12 dieną jis grįžo iš Olandijos, kur buvo išvykęs darbo reikalais. Kovo 13 dieną pradėjo karščiuoti, kreipėsi pagalbos į GMP, šiuo metu jis yra izoliuotas ligoninėje. Paciento būklė gera. Kontaktiniai asmenys žinomi, jie taip pat izoliuoti.

  "Nuramindami galime pasakyti, kad tai šeimos nariai, kurie yra saviizoliacijoje. Kitų kontaktų nėra", — pabrėžiama SAM pranešime žiniasklaidai.

  Iš viso Lietuvoje šiuo metu patvirtintų COVID-19 atvejų yra 9.

  Pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 dieną iš Veronos (Italija) grįžusiai pacientei. Kovo 10 dieną vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai — iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje. Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kovo 14 dieną — po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje. Kol kas visi 9 atvejai yra įvežtiniai — susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžę asmenys.

  Šeštadienį, atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  Dėl koronaviruso SAM rekomenduoja reguliuoti žmonių srautus prekybos centruose
  Lietuvos oro uostuose pradedama visų keleivių patikra dėl koronaviruso
  Lietuva laikinai įves kontrolę prie vidinių Europos Sąjungos sienų
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos