02:12 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Be to, Lietuvos prezidentas kreipėsi į ES vadovybę, ragindamas glaudžiau koordinuoti atsaką į koronaviruso (COVID-19) protrūkį Europoje

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė, kad palaiko Vyriausybės sprendimą įvesti karantiną visoje Lietuvoje. Savo Facebook paskyroje prezidentas rašo, kad karantinas yra skausmingas, tačiau būtinas žingsnis.

  Be to, jis taip pat kreipėsi į ES vadovus, prašydamas glaudesnio šalių bendradarbiavimo stabdant krizę.

  "Nesame vieninteliai, kurie kovoja su klastinga liga. Vis daugiau Europos Sąjungos šalių, siekdamos apsisaugoti, užveria savo sienas. Žinau, kad dėl to kyla sunkumų tiems Lietuvos ir kitų ES valstybių narių piliečiams, kurie šiuo metu yra išvykę svetur, bet nori sugrįžti į gimtąsias šalis. Aišku ir tai, kad neeilinės krizės akivaizdoje mes turime išlaikyti laisvą prekių judėjimą", — rašė Nausėda.

  Būtent todėl jis kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Šarlį Mišelį ir Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindamas glaudžiau koordinuoti atsaką į COVID-19 krizę.

  Koronavirusas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Тимкив

  "Pakviečiau efektyviai išnaudoti ES sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų ministrų posėdžių formatus ieškant sprendimų, kaip užtikrinti, kad visi norintys ES piliečiai, esantys kitose šalyse, galėtų pasiekti gimtąsias šalis. Taip pat paraginau artimiausiu metu aptarti situaciją Europos Vadovų Taryboje", — priduria Nausėda.

  Prezidentas ragina visus Lietuvos žmones susitelkti, pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata, klausyti oficialių rekomendacijų.

  Atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė kovo 14 dieną vykusiame neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos teritorijoje. Karantino režimo trukmė — nuo kovo 16 dienos 00:00 iki kovo 30 dienos 24:00.

  Šiuo metu Lietuvoje užfiksuoti devyni koronaviruso infekcijos atvejai. Visi jie yra įvežtiniai, žmonės izoliuoti, o pirmoji užsikrėtusi šiaulietė jau pasveiko ir yra išleista namo.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos