15:36 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvos atstovai "Eurovizijoje" reaguodami į situaciją dėl koronaviruso plitimo, atšaukė skrydį į Nyderlandus, kur turėjo filmuotis įvaizdiniam vaizdo klipui

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Dėl sparčiai besikeičiančios koronaviruso situacijos menininkams tenka keisti savo planus. "Eurovizijos" šiųmetiniai favoritai, Lietuvos atstovai 2020 metų dainų konkurse, grupė "The Roop" taip pat atšaukė savo keliones į Nyderlansu, kur turėjo filmuotis įvaizdiniam vazivo klipui bei į Londoną ir Amsterdamą.

  Be to grupės solistas Vaidotas Valiukevičius kreipėsi į gerbėjus ir ragino juos kuo daugiau laiko pralesti namuose ir vengti masinių renginių.

  Valiukevičius savo Facebook puslapyje rašo, kad oficialus susirgimų skaičius neatspindi realios situacijos.

  "Ne visi kreipiasi sunegalavę, o kai kurie dar vis nejaučia jokių simptomų. Nesilaikant saugos priemonių, nuolat didėja užsikrėtusiųjų skaičius. Sveikatos apsaugos sistemai iškyla grėsmė nesusitvarkyti su ligonių gausa — pradeda trūkti resursų. Rezultatas — pacientų atranka pagal tikimybę išgyventi. Greitai reaguojančios šalys gali bent 10 kartų sumažinti mirčių skaičių. Pagal Wuhano pavyzdį, griežtas karantinas sąlygojo staigų atvejų skaičiaus sumažėjimą", — rašo Valiukevičius.

  Kaip apsaugos priemonę jis siūlo socialinę izoliaciją (t.y. kuo daugiau laiko praleisti namuose). "Taip sveikatos sistema galės geriau pasirūpinti sergančiaisiais. Ženkliai sumažės mirtingumo rizika. Tai turbūt vienintelis kartas per pastarąjį dešimtmetį, kai pasidalinimas informacija gali išgelbėti mūsų tėvų, senelių ir kitų artimųjų gyvybes. Jau ne sykį Lietuvos žmonės įrodė — mokame laikytis išvien vardan bendro tikslo", — rašo atlikėjas.

  Vyras kreipiasi ir prašo kuo daugiau likti namuose, neiti į viešas uždaras erdves, kur renkasi daugiau žmonių. 

  Be to jis ragina vengti praeivių ir kitų žmonių artimo kontakto. Maisto prekes užsisakykite internetu. Jeigu neišeina, stenkitės ilgai parduotuvėse nebūti ir pasirinkite laiką, kuomet gali būti mažiausiai žmonių.

  "Turėkite dezinfekcinio skysčio kišenėj ir naudokite dažnai! Grįžę namo nepakuotas prekes plaukite iš karto (nes jas lietė ir apčiaudėjo daug kas). Pakuotas prekes išpakuokite ir pakuotes išrūšiuokite kad nebūtų kontakto su jomis. Po prekių išpakavimo vėl plaukite rankas. Namų rankenas nepamirškite taip pat valyti. Nekvieskite svečių ir neikite į svečius bent dvi savaites. Liga platinama net nepasirodžius simptomams. Gali kiti jaustis sveiki, kaip ir jūs, bet jau platinti ligą. Tad labai prašau visų rimtai ir atsakingai elgtis ne tik dėl savęs, bet ir dėl aplinkinių", - rimtai ragina vyras. 

  "Eurovizijos" dainų konkursas 2020 metais vyks gegužės 12-16 dienomis Roterdame (Nyderlandai). Konkurse dėl pergalės kovos net 41 pasaulio šalies atstovai. Bukmekeriai Rusijos atstovus iškelia į penktą vietą, Islandijos, Lietuvos ir Bulgarijos atstovai laikomi "Eurovizijos" favoritais.

  Iš viso Lietuvoje šiuo metu patvirtintų COVID-19 atvejų yra 9. 

  Pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 dieną iš Veronos (Italija) grįžusiai pacientei. Kovo 10 dieną vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai — iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje. Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kovo 14 dieną — po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje. Kol kas visi 9 atvejai yra įvežtiniai — susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžusieji. Moteris, kuria Lietuvoje pirmąjai buvo nustatytas COVID-19, jau pasveiko ir paleista namo.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Dėl koronaviruso Lenkijos pasienyje užstrigo autobusas su lietuviais ir užsieniečiais
  Klaipėdoje iš ligoninės pabėgo vyras, kuriam įtartas COVID-19
  Baltarusijos SAM paaiškino, kodėl neįveda karantino
  Tegai:
  Eurovizija-2020, Eurovizija, koronavirusas, The Roop

  Svarbiausios temos