03:04 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1820)

  Nors karantinas visoje Lietuvos teritorijoje įsigalioja pirmadienio naktį, iki kova 19 dienos dar leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvą be būtinojo sustojimo

  VILNIS, kovo 15 — Sputnik. Kovo 14 dieną Lietuvos Vyriausybė paskelbė, kad nuo kovo 16 dienos 00:00 dėl koronaviruso grėsmės visoje šalyje bus įvestas karantinas. Dėl to įvedami apribojimai, rekomendacijos ir draudimai. Vyriausybė pateikia esminių dalykų sąrašą, į kuriuos reikia atsižvelgti.

  Karantino režimo trukmė — nuo kovo 16 dienos 00:00 iki kovo 30 dienos 24:00.

  Kas draudžiama:

  Uždraudžiama užsieniečiams atvykti į Lietuvą, išskyrus specialius atvejus. Mažinamas pasienio punktų skaičius. Įvedamas laikinas tranzitas per Lietuvą iki kovo 19 dienos 00:00.

  Lietuvos piliečiams draudžiama išvykti, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat VSAT vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

  Draudžiamas kruizinių laivų pateikimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

  Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas.

  Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

  Draudžiamas kalinių lankymas.

  Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai.

  Draudžiama sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų veikla, išskyrus indvidualias reabilitacijos paslaugas, kurios susijusios su gydymu.

  Draudžiama viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus kai maistas galinamas išsinešimui arba kitais būdais pristatomas gyventojams.

  Draudžiama parduotuvių, išskyrus maisto prekių, prekybos centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves juose, turgaviečių, išskyrus maisto, veikla, išskyrus internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos gyventojams.

  Draudžiamas grožio paslaugų teikimas.

  Draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą, gydančio gydytojo leidimu.

  Draudžiama lankytis visuose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose. Kitose socialinių paslaugų įstaigose, kontaktuoti su klientu leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.

  Ribojama:

  Ribojamas tarpmiestinis ir priemestinis keleivinio transporto intensyvumas – leidžiamas tik sėdimų vietų užėmimas ne mažesniu kaip nei 1 metro atstumu ir ypatingų saugumo priemonių taikymas, dezinfekuojant transporto priemones kiekvieno maršruto pradinėje–galinėje stotelėje. Šią nuostatą primygtinai siūloma taikyti ir vykdant keleivių vežimą viešuoju miesto transportu.

  Rekomenduojama:

  Nustatoma, kad viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje.

  Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

  Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti ne grynuosius pinigus.

  Pirmadienį Vyriausybė žada priimti konkrečius sprendimus dėl ekonomikos skatinimo priemonių, kurios padės šalies verslui išgyventi šį sudėtingą laikotarpį ir išlaikyti verslo likvidumą.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1820)

  Dar šia tema

  Klaipėdoje iš ligoninės pabėgo vyras, kuriam įtartas COVID-19
  Baltarusijos SAM paaiškino, kodėl neįveda karantino
  "MUMS ROOPi": "The Roop" kreipėsi į gerbėjus dėl koronaviruso
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos