13:21 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Raginama vykti viešuoju transportu tik į maisto, vaistų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik būtinoji pagalba), darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Nuo pirmadienio visoje Lietuvoje įvedant karantiną, sostinės viešajame transporte stiprinami su sveikatos apsauga, higiena susiję sprendimai, rašoma savivaldybės pranešime.

  Kontrolė ir savanoriai ribos įlipančiųjų skaičių, kad keleiviai laikytųsi saugaus atstumo — karantino metu keliauti viešuoju transportu leidžiama tik sėdint, todėl ir pačių keleivių prašoma pamačius užimtas sėdimas vietas į autobusą ar troleibusą nelipti. Transporto priemonės dezinfekuojamos ir vėdinamos dar intensyviau — mieste jau veikia mobiliosios valymo brigados, dezinfekciją atlieka vežėjai, planuojama dar stiprinti pajėgas. Vairuotojų darbo vietas vežėjai jau savaitgalį fiziškai atskyrė juostomis, įlipti ir išlipti pro priekines duris keleiviams draudžiama. Tvarkaraščiai kol kas nekoreguojami.

  Raginama vykti viešuoju transportu tik į maisto, vaistų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik būtinoji pagalba), darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

  Į viešąjį transportą leidžiama lipti tik per vidurines ir galines duris po vieną.

  Prieš įlipant prašoma užsispausti rankų dezinfekcinio skysčio pas stotelėje esantį visuomenės sveikatos specialistą.
  Įlipus būtina užimti tik sėdimas vietas bei laikytis kitų rekomendacijų, kurias pamatysite ar išgirsite viešajame transporte.

  Esant situacijai, kai keleivių skaičius viršys numatytą, darbuotojai į transporto priemonę keleivių nebeleis ir informuos, kad reikėtų palaukti kitos transporto priemonės. Dėl šios priežasties savo keliones piko metu reikėtų planuoti su laiko atsarga.

  Tokią tvarką planuojama pradėti taikyti jau nuo pirmadienio — viešojo transporto kontrolė dirbs nuo rytinio piko, savanoriai prisijungs pagal galimybes. Keleivių prašoma supratingumo ir atsakingo elgesio viešajame transporte — kontrolės ir savanorių pajėgos dirbs intensyviausiose stotelėse.

  Vairuotojai viešajame transporte laikinai neprekiauja vienkartiniais popieriniais bilietais. Kelionės bilietus galima įsigyti m.Ticket, Trafi mobiliosiose programėlėse, pildyti Vilniečio kortelę savitarnoje: https://mano.vilniustransport.lt/, taip pat pirkti ar pildyti Vilniečio kortelę platinimo vietose — RIMI, Maxima prekybos centruose, Lietuvos pašto skyriuose, "Narvesen" ir "Lietuvos spaudos" kioskuose. Platinimo vietų įprastinis darbo laikas ir tvarka gali keistis.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Dar šia tema

  Skausmingas, bet būtinas žingsnis: Nausėda įvertino karantino įvedimą
  Kaip vyks judėjimas per sienas Lietuvoje paskelbus karantiną
  Kas draudžiama paskelbus karantiną šalies mastu
  Tegai:
  viešasis transportas, Vilnius

  Svarbiausios temos