22:04 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Specialistas pažymėjo, kad virusas kilo Uhane, kur vidutinė dienos temperatūra gruodžio–sausio mėnesiais yra apie 10 laipsnių šilumos, todėl mažai tikėtina, kad virusą gali sustabdyti aplinkos temperatūros didėjimas

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Prielaidos, kad didėjanti dienos temperatūra gali sustabdyti koronaviruso plitimą, yra nepagrįstos, RIA Novosti pranešė Rusijos mokslų akademijos Ekonominių prognozių instituto Visuomenės sveikatos analizės ir prognozavimo laboratorijos vadovas Borisas Revičius.

  "Yra kažkokios prielaidos, kad esant aukštesnei temperatūrai jis (koronavirusas — Sputnik) pasitrauks, bet, mano manymu, tai yra visiška fantazija. Virusas kilo iš Uhano, kur tuo metu buvo gana patogi temperatūra (vidutinė dienos temperatūra gruodžio–sausio mėnesiais — 10 laipsnių šilumos — Sputnik), todėl mažai tikėtina, kad virusą gali išgąsdinti aplinkos temperatūros didėjimas", — pasakė Revičius.

  Ekspertas pabrėžė, kad nereikėtų pasikliauti atšilimu kaip būdu išsigelbėti nuo infekcijos.

  "Kiek suprantu, kol kas vyksta diskusijos, kas yra šeimininkas, o kas yra viruso nešiotojas, ir net tai kol kas iki galo nenustatyta", — pažymėjo Revičius.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 130 tūkstančių žmonių daugiau nei 120 šalių, dauguma pasveiko, daugiau nei 5 tūkstančiai mirė.

  Lietuvoje šiuo metu patvirtinta 14 koronaviruso atvejų, visi jie įvežtiniai.

  Atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė šeštadienį neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos teritorijoje. Karantino režimo trukmė — nuo kovo 16 dienos 00:00 iki kovo 30 dienos 24:00.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Dėl koronaviruso protrūkio Lietuva išplėtė rizikingų teritorijų sąrašą
  Dėl koronaviruso SAM rekomenduoja reguliuoti žmonių srautus prekybos centruose
  Šimašius dėl koronaviruso siūlo atidėti sąskaitas už komunalines paslaugas
  Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 368 žmonės
  Ekspertas papasakojo, kas padės apsisaugoti nuo koronaviruso
  PSO Europai prognozuoja padidėjusį mirtingumą nuo koronaviruso
  Tegai:
  mokslininkas, orai, koronavirusas

  Svarbiausios temos