05:11 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Nustačius infekcijos plitimą ribojantį režimą švietimo įstaigose, šeimos gydytojai nuotoliniu būdu gali išduoti elektroninius nedarbingumo pažymėjimus prižiūrėti darželinukus, priešmokyklinukus ir pradinukus

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Nuo kovo 16 dienos, suderinus su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, visi nedarbingumai, susiję su karantino metu taikomomis priemonėmis, galės būti išduodami ir atgaline data, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  "Tai reiškia, kad jeigu tėveliai, karantino laikotarpiu prižiūrintys sveikus darželinukus, priešmokyklinukus ir pradinukus, nespės ar nepajėgs prisiskambinti į polikliniką, o gydytojai atitinkamai išduoti nedarbingumo pažymėjimų, jie galės būti išduodami atgaline data visą savaitę, t. y. iki 2020 metų kovo 20 dienos. Jei kiltų poreikis, ši data gali būti persvarstyta, apie tai visuomenė bus nedelsiant informuojama", — rašoma pranešime.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, kad situacija būtų stabilizuota be panikos ar skubos, imamasi visų priemonių.

  "Puikiai suprantame, kad priėmus radikalius sprendimus visai visuomenei tenka skubiai prisitaikyti prie socialinio gyvenimo pokyčių, priimti tam tikrus sprendimus ir imtis veiksmų. Logiška, kad neįmanoma per vieną dieną išduoti nedarbingumo pažymėjimų visiems, kuriems jų reikia. Prašau visų kantrybės. Mes savo ruožtu darome viską, kad situacija būtų subalansuota išmintingai, be streso tėveliams ir poliklinikų personalui — galimybė gauti nedarbingumo pažymėjimus atbuline tvarka tikrai tam pasitarnaus", — sakė Veryga.

  Kaip pranešė SAM, nustačius infekcijos plitimą ribojantį režimą švietimo įstaigose, šeimos gydytojai nuo 2020 metų kovo 16 dienos iki 2020 metų kovo 27 dienos nuotoliniu būdu gali išduoti elektroninius nedarbingumo pažymėjimus prižiūrėti darželinukus, priešmokyklinukus ir pradinukus.

  Taip pat buvo priimtas sprendimas, kad karantino laikotarpiu "Sodros" atstovai ne kvies pacientus kontrolei dėl nedarbingumo, o išsiaiškins visą reikiamą informaciją su žmogumi ir gydytoju, jei to prireiks, nuotoliniu būdu.

  Naujausiais Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šalyje patvirtinta 17 koronavirusinės infekcijos atvejų. Pirmasis pacientas jau išrašytas iš ligoninės ir išsiųstas namo.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas laikinai uždaro savo kasas Vilniuje ir Kaune
  Estijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė 205
  Lietuvos valdžia atskleidė, kiek išleis kovai su koronaviruso padaryta žala
  Tegai:
  vaikai, koronavirusas, laikinai nedarbingas, tėvai

  Svarbiausios temos