19:52 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvoje šiuo metu patvirtinta 18 naujo koronaviruso atvejų, visi jie — įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvoje patvirtintas dar vienas naujas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Infekcija nustatyta iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui. Jis gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, pradėtas epidemiologinis tyrimas.

  Taigi, Lietuvoje patvirtinta šiuo metu 18 COVID-19 atvejų. Visi jie — įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.

  SAM primena, kad nuo šio pirmadienio yra atnaujintas atvejo apibrėžimas — žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Grįžusiems iš užsienio šalių 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma. Už reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė — pažeidėjui, atsižvelgiant į reikalavimų nepaisymo pobūdį ir žalos mastą, gali grėsti sankcijos, nuobaudos, areštas ar laisvės atėmimas iki trejų metų.

  Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų higienai, paviršių dezinfekcijai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

  Šalyje nuo nuo kovo 16 dienos 00:00 iki kovo 30 dienos 00:00 įvestas karantino režimas.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Šimašius dėl koronaviruso siūlo atidėti sąskaitas už komunalines paslaugas
  Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 368 žmonės
  Ekspertas: dėl koronaviruso Baltijos šalių ekonomika patirs didelius nuostolius
  Koronavirusas nesutrukdė "Waffen SS" legionieriams išeiti į Rygos centrą — video
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos