07:34 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Atsižvelgdama į susidariusią situaciją dėl COVID-19, VMI priėmė sprendimą nukelti gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminą

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Šiemet pajamų mokesčio deklaraciją pateikti ir mokestį sumokėti gyventojai turi iki liepos 1 dienos, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

  Pranešime skelbiama, kad atsižvelgiant į susidariusią situaciją dėl COVID-19, gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaravimo ir sumokėjimo terminas yra nukeliamas.

  "Vietoje buvusios gegužės 4 dienos, šiais metais pajamas deklaruoti bei mokestį sumokėti reikės iki liepos 1 dienos. Dėl to ilgiau bus galima teikti ir prašymus skirti pajamų mokesčio dalį organizacijoms, politinėms partijoms bei profsąjungoms", — skelbiama pranešime.

  Be to, atkreipiamas dėmesys, jog GPM permokų grąžinimo terminas nesikeičia, o tai reiškia, jog gyventojams, teisingai ir laiku pateikusiems deklaraciją, jos bus grąžintos kaip ir kasmet, iki liepos 31 dienos. Šią informaciją patvirtino Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

  VMI pažymi, jog pajamų mokesčio deklaravimo startas kovo mėnesį skelbiamas nebus, tačiau nukėlus deklaravimo bei sumokėjimo terminą iki liepos 1 dienos, gyventojams užteks laiko deklaracijoms pateikti teisingai ir laiku. Apie deklaravimo startą VMI informuos atskiru pranešimu.

  Dėl COVID-19, visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

  PSO: per parą COVID-19 užsikrėtė beveik 14 tūkst žmonių, 862 mirė >>

  Lietuvoje šiuo metu patvirtinta 18 naujo koronaviruso atvejų, visi jie — įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.

  Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas. Piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus itin svarbius ar būtinus atvejus.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Nuomonė: koronavirusas kelia grėsmę ​​Europos Sąjungos išlikimui
  Ekspertas: koronavirusas padarė didelę žalą visų šalių ekonomikai
  Tegai:
  deklaracija, pajamų deklaracija, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), koronavirusas

  Svarbiausios temos