17:01 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Visame mieste platinami lapeliai, kuriuose kiekvienas gali nurodyti savo telefono numerį, kad vyresnio amžiaus žmonės galėtų paskambinti ir paprašyti pagalbos

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius paragino piliečius padėti savo pagyvenusiems kaimynams karantino metu. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Šimašius įkėlė nuotrauką su pranešimais, kurie platinami visame Vilniuje. Tai yra kreipimasis į kaimynus, kurie galėtų padėti. Lapuose palikti tušti laukai, kuriuose jaunesni ir sveikesni piliečiai gali palikti savo telefono numerius, kad jiems galėtų paskambinti tie, kuriems reikia pagalbos.

  "Pats puikiai žinau savo laiptinės gyventojus ir neturiu vyresnio amžiaus kaimynų. Bet raginu visus, pas ką yra vyresnių kaimynų, tai padaryti. <...> Bet pagalvokite ne tik apie kaimynus — mano sūnus, pavyzdžiui, skambina savo buvusiai auklei, kuri gyvena viena ir jai gali reikėti pagalbos", — rašė jis.

  Pirmadienį tapo žinoma, kad koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius Lietuvoje siekia 18. Daugėjant atvejų, Sveikatos apsaugos ministerija priminė apie priemones, skirtas sumažinti infekcijos plitimą. Visų pirma būtina vengti žmonių susibūrimo vietų, dirbti iš namų, būti atokiau nuo kitų žmonių, atkreipti dėmesį į rankų ir įvairių paviršių higieną.

  Anksčiau visoje Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas. Jis truks iki kovo 30 dienos 24:00. Į šalį galės atvykti Lietuvos piliečių šeimos nariai, asmenys, turintys teisę gyventi Lietuvoje, asmenys, priklausantys diplomatiniam korpusui, taip pat asmenys, tarnaujantys NATO kariniuose vienetuose, ir karinis personalas. Be to, Lietuvoje buvo sustabdytas tarptautinių traukinių eismas karantino metu.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  PSO: per parą COVID-19 užsikrėtė beveik 14 tūkst žmonių, 862 mirė
  Tomas Hanksas ir jo žmona, kuriems buvo diagnozuotas COVID-19, išrašyti iš ligoninės
  Kaliningrado srityje įvertinta maisto produktų deficito galimybė
  Tegai:
  koronavirusas, pagalba, Vilnius, Remigijus Šimašius

  Svarbiausios temos