11:11 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Citrusiniai vaisiai stiprina bendrą imunitetą, gali veikti kaip karščiavimą mažinančios priemonės, tačiau neturi reikšmingo poveikio koronaviruso prevencijai, pažymėjo ekspertas

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Citrusinių vaisių valgymas nepadeda esant virusų, įskaitant koronavirusą, prevencijai ir gydymui, RIA Novosti pranešė "Rospotrebnadzor" Centrinio epidemiologijos mokslo tyrimų instituto Molekulinės diagnostikos centro ekspertas Michailas Lebedevas.

  "Kalbant apie citrusinius vaisius, manoma, kad jie stiprina bendrąjį imunitetą, gali veikti kaip karščiavimą mažinančios priemonės. Tačiau reikšmingo poveikio koronaviruso, kaip ir kitų kvėpavimo takų infekcijų, prevencijai jie neturi", — pasakė jis.

  Ekspertas taip pat pažymėjo, kad apsisaugoti nuo koronaviruso pirmiausia būtina socialinės atskirties priemonėmis — nesilankyti gausiai lankomose viešose vietose, laikytis toliau nuo kosėjančių ir čiaudinčių žmonių, nekontaktuoti su sergančiais ar karantine esančiais žmonėmis.

  "Taip pat po apsilankymo viešose vietose būtina kruopščiai nusiplauti rankas su muilu ir nosį nuplauti jūros vandeniu", — priminė ekspertas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 167 tūkstančiai žmonių, daugiau nei 6,6 tūkstančiai žmonių mirė.

  Šiuo metu Lietuvoje patvirtinta 18 koronaviruso atvejų. Vyriausybės sprendimu visoje Lietuvos teritorijoje nuo kovo 16 dienos 00:00 iki kovo 30 dienos 24:00 galioja karantinas. Valdžios atstovai neatmeta galimybės, kad esant būtinybei, karantinas bus pratęstas.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Ekspertas papasakojo, kas padės apsisaugoti nuo koronaviruso
  Virusologas įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
  Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis
  Tegai:
  sveikata, koronavirusas

  Svarbiausios temos