12:59 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nutarta įpareigoti nekilnojamojo turto kredito ir vartojimo kredito davėjus kredito gavėjo prašymu atidėti kredito įmokų mokėjimą, kai kredito gavėjas ar jo sutuoktinis netenka ne mažiau kaip trečdalio pajamų

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito ir Vartojimo kredito įstatymų pataisas, rašoma Seimo pranešime.

  Nutarta įpareigoti nekilnojamojo turto kredito ir vartojimo kredito davėjus kredito gavėjo prašymu atidėti kredito įmokų mokėjimą, kai kredito gavėjas ar jo sutuoktinis netenka ne mažiau kaip trečdalio pajamų.

  Kaip pažymi pasiūlymo iniciatoriai, vartotojas gali susidurti su finansiniais sunkumais laiku mokėti kredito įmokas ne tik netekus darbo, tačiau ir kitomis nuo jo nepriklausančiomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, sumažėjus jo pajamoms dėl prastovos ir pan.

  Pagal šiuo metu galiojančias NT kredito taisykles kredito davėjas privalo kredito gavėjo prašymu atidėti kredito įmokų (išskyrus palūkanas) mokėjimą, susidarius bet kurioms iš šių aplinkybių: nutrūksta kredito gavėjo santuoka; miršta kredito gavėjo sutuoktinis; kredito gavėjas ar jo sutuoktinis tampa bedarbiu; kredito gavėjas pripažįstamas nedarbingu arba iš dalies darbingu.

  Kredito davėjas atidėjimą privalo taikyti bent iki 3 mėnesių (nėra draudžiama susitarti ir dėl ilgesnio termino).

  Šiuo metu Lietuvoje paskelbtas karantinas, kuris truks nuo kovo 16 iki kovo 30 dienos, o prireikus bus pratęstas. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso pandemiją kovo 11 dieną. Organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 168 tūkstančiai infekcijos atvejų. Mirė daugiau kaip 6,6 tūkst. Iš viso virusas paveikė 152 šalis.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse

  Dar šia tema

  Kas draudžiama paskelbus karantiną šalies mastu
  Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte karantino metu
  Dėl karantino į Lietuvą neįleisti daugiau nei 340 užsieniečių
  Tegai:
  pajamos, kreditai

  Svarbiausios temos