12:13 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2161)

  Pacientas neseniai grįžo iš Austrijos; dabar jis yra izoliuotas ir gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Antradienį, vėlų vakarą, patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos atvejis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pacientas neseniai grįžo iš užsienio — Austrijos. Šiuo metu jis yra izoliuotas ir gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje. Dėl naujo atvejo pradėtas epidemiologinis tyrimas.

  Antradienį laboratoriniais tyrimais buvo patvirtinti dar keturi nauji koronaviruso infekcijos atvejai.

  Du pacientai izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, dar du — Vilniuje, Santaros klinikose. Visi keturi neseniai grįžo iš užsienio — Italijos, Čekijos, Danijos ir Olandijos.

  Taigi, iš viso šiuo metu patvirtintų atvejų Lietuvoje — 26.

  Užsikrėtimų istorija

  Pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje buvo užfiksuotas vasario 28 dieną Šiaulių gyventojai, grįžusiai iš Veronos. Dabar moteris jau namuose, ji pasveiko.

  Kovo 10 dieną Lietuvoje nustatyti dar du nauji koronaviruso atvejai. Susirgo vidutinio amžiaus kauniečių pora, slidinėti vykusi į Italiją (Veneto regioną), iš atostogų grįžusi kovo 7 dieną. Kovo 13 dieną Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Visi trys koronavirusu užsikrėtę asmenys grįžo iš užsienio — Tenerifės, Italijos ir Madrido.

  Kovo 14 dieną koronaviruso infekcija patvirtinta jaunam vyrui, kovo 10 dieną grįžusiam iš Danijos. Dar vienas COVID-19 atvejis patvirtintas vyrui, kuris grįžo iš Italijos. Vėlų vakarą patvirtintas ir trečias tądien koronaviruso infekcijos atvejis, susirgo vyras, grįžęs iš Nyderlandų.

  Kovo 15 dieną Lietuvoje patvirtinti dar trys COVID-19 atvejai, visi jie įvežtiniai. Kovo 16 dieną dar trys — tarp užsikrėtusiųjų buvo grįžę iš Austrijos ir Dominikos Respublikos. 

  Kovo 17-osios naktį užsikrėtimas naujuoju koronavirusu nustatytas iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui.

  Karantino taisyklės

  Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies.

  Žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. 

  Be to, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2161)

  Dar šia tema

  Venckienė paskelbė apie atidėtą teismo posėdį dėl karantino Lietuvoje
  Seimas praplėtė kredito įmokų atidėjimo atvejų sąrašą
  Ekspertas: COVID-19 atskleidė visas NATO pratybų Baltijos šalyse silpnąsias vietas
  Europos futbolo čempionatas atidėtas metams
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos