18:22 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Anot politiko, vyras dėl pilvo skausmo ir viduriavimo buvo ligoninėje nuo kovo 12 dienos ir kreipėsi į gydytojus, kurie nebuvo apsaugoti nuo viruso

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Buvęs Lietuvos ministro pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas kalbėjo apie sunkią paciento, užsikrėtusio koronavirusu, būklę. Apie tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

  "Paskutinis Panevėžio atvejis pats liūdniausias. Ne tik todėl, kad žmogus rizikos grupėje ir dabar reanimacijoje, bet ir todėl, kad nuo kovo 12 dienos jis paguldytas į ligoninę dėl visai kitų problemų — pilvo skausmų ir viduriavimo", — rašė jis.

  Anot politiko, tai reiškia, kad bent dalis gydytojų, kurie dirbo su pacientu, nebuvo apsaugoti ir turėjo kontaktą su kitais pacientais, kurie jau turi sveikatos problemų.

  Darbuotoja Komunarkos ligoninės komplekse, archyvinė nuotrauka
  Фото: Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

  "Bent jau Panevėžyje dabar testavimas turi būti atliekamas maksimalia apimtimi ir maksimaliu greičiu. Ypač tarp medicininio personalo ir kontaktą turėjusių pacientų", — teigė Malinauskas.

  Buvęs premjero patarėjas pabrėžė, kad gydytojai, pareigūnai ir žurnalistai taip pat turėtų būti tinkamai apsaugoti.

  Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste. Paaiškėjo, kad ligos sukėlėjas yra naujas koronavirusas. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-19.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė koronaviruso pandemiją. Organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 173 tūkstančiai infekcijos atvejų. Mirė daugiau nei septyni tūkstančiai žmonių. Iš viso virusas paveikė 158 šalis.

  Pačioje Lietuvoje šiuo metu užregistruoti 26 atvejai. Visoje šalyje paskelbtas karantinas.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  Vilniuje galima pasitikrinti dėl koronaviruso mobiliuose punktuose
  Jared Leto grįžo iš dykumos ir nustebo sužinojęs apie koronavirusą
  Tegai:
  Panevėžys, koronavirusas, Skirmantas Malinauskas

  Svarbiausios temos