07:51 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Politikas pamėgino paaiškinti visuomenei, kad užsikrėtusieji ir taip patiria didžiulį stresą, ir kaltės jausmas tikrai nepadės jiems pasveikti

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Buvęs Lietuvos ministro pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas paragino visuomenę neužsipulti žmonių, užsikrėtusių koronavirusu. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Politikas pažymėjo, kad nei Šeškinės poliklinikos gydytoja, kuri grįžo iš Kubos ir nuskubėjo į darbą, nei iš JK grįžęs jaunuolis, užkrėtęs savo giminaitį ir apsilankęs pas odontologą, nepažeidė jokių taisyklių, nes tuo metu šioms šalims nebuvo taikomi jokie apribojimai.

  Malinauskas taip pat priminė, kad Šeškinės poliklinikos gydytoja būtų atleista iš darbo už pravaikštas, jei ji dvi savaites būtų likusi namuose.

  "Iš jų pusės nebuvo tyčinio ar nusikalstamo aplaidumo, todėl ši raganų medžioklė turėtų pasibaigti. Visuomenei turėtų būti paaiškinta, kad užsikrėtę žmonės jau patiria didžiulį stresą. Bandymai priversti juos jaustis kaltais nepadeda", — rašė jis.

  Malinauskas priminė, kad šiuo metu bet kas gali būti viruso nešiotojas.

  Be Malinausko aprašytų atvejų, taip pat anksčiau tapo žinoma, kad du užsikrėtusieji, grįžę iš Danijos kovo 10 dieną, lankėsi Vilniuje per Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

  Karantinas Lietuvoje

  Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies.

  Žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.

  Be to, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

  Iš viso šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 34 koronaviruso infekcijos atvejai.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Du vaikinai, užsikrėtę koronavirusu, kovo 11 dieną buvo Vilniuje
  Lietuvos ir Lenkijos konsulatai Rusijoje nustojo priimti vizų dokumentus
  Tegai:
  karantinas, lietuviai, koronavirusas, Skirmantas Malinauskas

  Svarbiausios temos