15:48 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Pirmąja užsikrėtusia medike tapo gydytoja iš sostinės Šeškinės poliklinikos, moteris neseniai grįžo iš Kubos

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie 14 naujų koronaviruso atvejų, COVID-19 užsikrėtę 48 žmonės. Apie tai pranešė SAM spaudos tarnyba.

  Visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, vienas iš pacientų grįžo iš Lenkijos ir dabar yra Vilniaus Santaros klinikose. Du grįžusieji iš JK yra apgyvendinti Kauno klinikinėje ligoninėje, du parvykę iš Dominikos Respublikos — Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

  Vienas užsikrėtimo atvejis yra vietinis: žmogus užsikrėtė nuo iš užsienio grįžusio giminaičio.

  Yra naujas sveikatos priežiūros darbuotojo ligos atvejis — tai gydytojas iš Ukmergės. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, greičiausiai asmuo turėjo tiesioginių kontaktų su kolegomis, kurie anksčiau buvo atvykę iš Italijos, Egipto, Afrikos ir Dubajaus.

  Visi paciento kolegos, taip pat artimieji, atvyko į sostinės Santaros klinikas tyrimų atlikti. Taip pat paaiškėjo, kad gydytojas bendravo su artimaisiais, jų užsikrėtimo COVID-19 rizika įvertinta kaip didelė.

  Ketvirtadienio rytą SAM paskelbė 34 atvejus, jų skaičius vėliau padidėjo iki 36, vėliau — iki 41, o penktadienio vakarą jau buvo nustatyti 48 atvejai.

  Kaip primena Sveikatos apsaugos ministerija, visi šalies gyventojai, kurie neseniai atvyko iš užsienio, pajutę menkiausius peršalimo simptomus, turėtų nedelsdami skambinti karštosios linijos telefonu 1808.

  Gydytojai taip pat pataria nesilankyti viešose erdvėse, dirbti iš namų, laikytis atstumo nuo kitų žmonių ir atkreipti ypatingą dėmesį į asmens higieną.

  Be to, privaloma dviejų savaičių izoliacija taikoma visiems, grįžusiems iš kitų Lietuvos šalių.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 207 tūkstančiai žmonių iš 166 šalių, daugiau nei 8,6 tūkst. mirė.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Latvijos deputatas: užsikrėtusius koronavirusu galima izoliuoti šalies viešbučiuose
  Mokslininkai apibūdino naujojo koronaviruso su virškinimu susijusius simptomus
  Pradedami skelbti duomenys, kur lankėsi užsikrėtusieji koronavirusu
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos