15:25 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Šiaulių ligoninė, siekdama užtikrinti centriniuose ligoninės padaliniuose esančių žmonių saugumą, įsteigė "Karščiavimo kliniką", todėl medikai nusprendė į pagalbą pakviesti visus Šiaurės Lietuvoje gyvenančius gydytojus, slaugytojus, sveikatos mokslų studentus

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Šiaulių ligoninės medikai nusprendė kreiptis pagalbos, šokdami jau visiems gerai žinomą "The Roop" šokį.

  Higienos ir epidemiologijos centro darbuotoja prie darbo
  © Sputnik / Евгений Епанчинцев

  Paskelbus karantiną dėl ypatingos situacijos su koronavirusu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje aktyvuojama COVID-19 klinika. Siekdami užtikrinti centriniuose ligoninės padaliniuose esančių žmonių saugumą, medikai nori atskirti karščiuojančius ir kvėpavimo takų infekcijos požymiais besiskundžiančius pacientus nuo bendro srauto, koncentruoti kompetenciją ir resursus.

  "Karščiavimo klinika" darbą pradėjo trečiadienį.

  "Tikimės, jog jau per ateinančias dienas ženkliai didės pacientų srautai. Svarbiausias klausimas — žmonės, kurie rūpinsis į čia atvykusiais pacientais. Yra susibūrusi kompetetinga komanda iš skubiosios pagalbos skyriaus, tačiau visuomet pravers papildomos rankos. Ypač atvejais, jeigu patys užsikrėstume ir turėtume izoliuotis", — rašo savo kreipimesi gydytojai.

  Šiaulių ligoninės kolektyvas prašo kolegų pagalbos ir sušokę "On Fire" šokį siunčia jiems vaizdo kvietimą.

  "Vakar diena buvo nešalta, šiandien panašu, kad temperatūra vėl auga. Todėl prašymas jums — jūs turite atvėsti. Kuo mažiau eikite iš namų, jeigu to nereikia. Venkite masinių susibūrimų, pasirūpinkite savo vyresniaisiais ir sergančiais žmonėmis, o mes pasirūpinsime jumis", — vaizdo įraše kviečia medikai.

  Medikai ragina pildyti anketą ir prisidėti vykdant "misiją" padėti žmonėms.

  Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 48 užsikrėtimo atvejai, susirgo du medikai. Visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 207 tūkstančiai žmonių iš 166 šalių, daugiau nei 8,6 tūkst. mirė.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Paskelbti nauji apribojimai parkuose, žaidimų aikštelėse ir kitose viešose erdvėse
  Ekspertas įvertino galimus koronaviruso karantino terminus pasaulyje
  Lietuvoje antras gydytojas susirgo COVID-19, bendras užsikrėtusiųjų skaičius — apie 50 
  Tegai:
  karantinas, COVID-19, koronavirusas, ligoninė, Šiauliai

  Svarbiausios temos