20:00 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvoje įvedus karantiną pastebimai pradėjo kilti būtiniausių maisto produktų kainos, politikai atkreipia į tai Vyriausybės dėmesį

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Lietuvoje renkami parašai po peticija, kuria reikalaujama, kad Vyriausybė sustabdytų kainų kilimą. Su dokumentu galima susipažinti peticijos.lt svetainėje.

  Peticiją internete paskelbė Lietuvos Centro partijos "Gerovės Lietuva" atstovai. Peticijos tekste Vyriausybė raginama imtis griežtos maisto produktų kainų kontrolės, mažinti šiems produktams PVM ir panaudoti visas teisines ir rinkos reguliavimo priemones komercinių bankų paslaugų įkainiams mažinti.

  "Jei Vyriausybė nepradės kontroliuoti prekybos centrų, kurie vieninteliai turi teisę prekiauti karantino metu, veiklos, tai mes iš šitos krizės išeisime "kaip visada" : su sustiprėjusiais stipriaisiais ir bankrutavusiu arba leisgyviu smulkiu verslu bei nualintais namų ūkiais", — rašome peticijoje.

  Iniciatoriai paragino valdžios institucijas sugriežtinti prekybos centrų ir kainų kontrolę, taip pat skirti baudas už kainų kėlimą karantino metu.

  Seimo narys Naglis Puteikis ir jo patarėja Rūta Janutienė savo Facebook puslapiuose paragino gyventojus pasirašyti peticiją. Jie pažymėjo, kad jau pakilusios kainos niekaip nereguliuojamos, o karantinas gali užsitęsti iki gegužės.

  Ketvirtadienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su didžiųjų prekybos tinklų vadovais, kurie patikino, jog neketina kelti kainų. Tačiau pats Skvernelis pripažino, jog tokia rizika išlieka.

  "Priežastis — kai kurie tiekėjai, kurie jau pradėjo didinti dalies prekių kainas. Pagrįstai ar tiesiog naudojasi situacija? Geras klausimas", — parašė jis.

  Skvernelis pažymėjo, kad dabartine padėtimi negalima naudotis siekiant greitai pasipelnyti ar galbūt suvesti senas sąskaitas su prekybos tinklais. 

  Tuščios lentynos su grikiais, 2020 m. vasario 28 d.
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Šią savaitę Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas paskelbė, jog gauna gyventojų nusiskundimų dėl nesąžiningų didmenininkų, kurie, pasinaudoję ekstremalia padėtimi, vienašališkai kelia maisto produktų kainas.

  Seimo narys tvirtina, kad maisto kainų didėjimas leidžia įtarti, jog kai kurie prekybininkai savanaudiškai naudojasi Lietuvoje esančia ekstremalia situacija ir galimai nusprendė pasipinigauti.

  Lietuvoje nuo kovo 16-osios vidurnakčio įvestas karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, neveikia prekybos centrai, išskyrus maisto prekių parduotuves ir vaistines.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  "Virusas pradeda eiti per smegenis": Juknevičienė apie lietuvių paniką karantino metu
  Paskelbti nauji apribojimai parkuose, žaidimų aikštelėse ir kitose viešose erdvėse
  "Norfos" prekybos centrai aptarnaus vyresnius nei 60 metų žmones specialiomis valandomis
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, maisto produktai, kainos

  Svarbiausios temos