07:57 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Kasiulevičiaus tvirtinimu, šiuo sudėtingu šaliai metu koronaviruso valdymo operacijai turi vadovauti kariškis ir karo medikas su profesionalais

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekano profesorius Vytautas Kasiulevičius savo Facebook paskyroje papasakojo, kokių žingsnių turėtų imtis Lietuvos vyriausybė, kad būtų išvengta rimtų koronaviruso padarinių.

  Pasak gydytojo, virusas dar tik "pakeliui į kalną", ir norint susitvarkyti su epidemija, padėtį turėtų kontroliuoti kariškiai.

  "Vadovauti COVID-19 operacijai turi kariškis, turintis karinių operacijų ir jų planavimo patirties. Tokių tikrai turime. Šalia tokio žmogaus privalo būti patyręs karo medikas. Vienas. Pabrėžiu — karo medikas. Buvęs Afganistane, Afrikoje, Irake ar Ukrainoje", — rašo Kasiulevičius.  

  Pasak Kasiulevičiaus, karo mediką konsultuoti turi profesionalūs epidemiologai ir infekcinių ligų specialistai, o jeigu Lietuva tokių neturi, galima pakviesti specialistus iš Italijos ir Kinijos. 

  Kalbėdamas apie vyriausybės veiksmus, Kasiulevičius pažymėjo, kad ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui reikia leisti užsiimti ekonomika ir nukrauti rūpinimąsi visokiais reagentais ir terpėmis. Sveikatos apsaugos ministerija ir kitos turi tiesiog vykdyti visus Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nurodymus "šią valandą, o ne svarstyti ir imituoti veikimą".

  Nuo kovo 16 dienos Lietuvoje įvestas karantinas, žmonėms draudžiama lankytis masinio susibūrimo vietose.

  Šiuo metu Lietuvoje nustatyti apie 50 užsikrėtimo atvejų, susirgo du medikai. Visi užsikrėtusieji yra izoliuoti.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujo koronaviruso protrūkį pandemija. Visame pasaulyje virusu užsikrėtę daugiau nei 240 tūkstančių žmonių daugiau nei 166 šalyse, daugiau nei 10 tūkstančių mirė.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  SAM: Lengva COVID-19 forma sergantys pacientai nebebus guldomi į ligonines
  Lietuvoje antras gydytojas susirgo COVID-19, bendras užsikrėtusiųjų skaičius — apie 50 
  Mokslininkai įvertino dezinfekcinių priemonių poveikį kovoje su COVID-19
  Tegai:
  koronavirusas, COVID-19

  Svarbiausios temos