10:05 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak sociologų, išdavystėms turi įtakos keli veiksniai, o savo partnerius apgaudinėjančius žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Vyrai, kurie yra pernelyg rūpinasi savo išvaizda ir patrauklumu, yra labiau linkę į išdavystę nei kiti. Taip sakė psichoterapeutas, seksologas Aleksandras Polejevas interviu NSN.

  Anot jo, ryšys tarp noro gerai atrodyti ir polinkio išduoti tikrai egzistuoja tarp vyriškos lyties atstovų.

  "Dažni kirpyklų lankytojai — tai vyrai, kurie prižiūri save. Ir tarp jų procentas turinčių meilužes yra akivaizdžiai didesnis nei tarp retų grožio salonų lankytojų", — teigė Polejevas.

  Ekspertas pabrėžia, kad kai kuriems vyrams tokio elgesio priežastis yra padidėjęs testosterono lygis.

  "Tikėtina, kad būtent dėl to jie gali dažniau išdavinėti", — daro prielaidą jis.

  Polejevas tvirtina, kad panaši tendencija pastebima ir tarp tų vyrų, kurie dažnai lankosi drabužių parduotuvėse.

  "Remiantis statistika, dažnai ten apsilankančių ir moterų turi daugiau", — sako seksologas.

  Tuo pačiu metu jis pataria nebūti kategoriškiems šiuo klausimu, nes labai gali būti, kad jei vyras nori pasirūpinti savimi, jis greičiausiai nori įtikti savo mylimajai.

  Anksčiau Amerikos portalas "LiveScience" rašė, kad sociologai suskirstė savo partnerius apgaudinėjančius žmones į dvi kategorijas.

  Pirmoji kategorija apima tuos, kurie nuobodžiauja. "Jie ilgą laiką palaiko santykius ir trokšta naujų jausmų", — aiškino Pepper Schwartz, Vašingtono universiteto sociologijos profesorė.

  Anot jos, tokie žmonės ne itin aktyviai ieško naujų nuotykių, tačiau, jei atsiras galimybė — konferencijoje, darbo vietoje ar vakarėlyje — tuo pasinaudos.

  Antroji kategorija apima žmones, kurie santykiuose yra tikrai nelaimingi. Tokie "apgavikai" nebendrauja su partneriais dėl tam tikrų aplinkybių, pavyzdžiui, dėl vaikų ar pinigų, teigė sociologė.

  Kaip pažymėjo Konektikuto universiteto sociologė Christine Munch, vadinamieji nuosavybės santykiai taip pat gali skatinti neištikimybę. Žmonės, kurie yra ekonomiškai priklausomi nuo savo partnerių, yra linkę apgauti, ypač jei tai yra vyrai, sakė ji.

  Dar šia tema

  Mokslininkai: trečdalis moterų eina į pasimatymus dėl nemokamos vakarienės
  Tegai:
  psichologas, moterys, vyrai, sociologai

  Svarbiausios temos