20:47 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Muitininkai rado daugiau kaip 1,2 mln. pakelių cigarečių; tai didžiausia kontrabandinių cigarečių siunta šiemet, sulaikyta Lietuvos muitinės pareigūnų

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Lietuvos muitininkai sulaikė du vilkikus iš Latvijos, kuriais gabenta rekordinė daugiau nei 4 mln. eurų vertės cigarečių kontrabanda, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Ketvirtadienį, kovo 19 dieną, pavakarę, Muitinės kriminalinės tarnybos ir Kauno teritorinės muitinės pareigūnai Marijampolės apskrityje sulaikė du krovininius vilkikus su puspriekabėmis-šaldytuvais. 

  Vairuotojai, Latvijos piliečiai, deklaravo, kad viena mašina gabena šaldytų uogų, o kita — koldūnų krovinį. Tačiau vos patikrinus mašinas paaiškėjo, kad oficialiai deklaruotų prekių nėra nė pėdsako — abi puspriekabės buvo pilnutėlės nelegalių baltarusiškų cigarečių.

  Контрабанда сигарет
  Sulaikyti iš Latvijos įvažiavę du vilkikai su rekordine cigarečių kontrabanda

  Kontrabandos vežėjai, matyt, tikėjosi pasinaudoti sunkmečiu ir vylėsi nesusidurti su teisėsaugos institucijų kontrole. Tad savo krovinį gabeno ypač įžūliai, nepastebėta nė menkiausio bandymo rūkalus užmaskuoti. Aklinai sukrautas cigarečių dėžes pareigūnai išvydo vos pravėrę abiejų puspriekabių duris.

  Preliminariais duomenimis, mašinose rasta 2520 dėžių (1 mln. 260 tūkst. pakelių) cigarečių, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais gali siekti iki 4,62 mln. eurų. Tai didžiausia kontrabandinių cigarečių siunta šiemet, sulaikyta Lietuvos muitinės pareigūnų.

  Latvijos piliečiai buvo sulaikyti dviem paroms, o MKT Kauno skyriuje padėtas ikiteisminis tyrimas dėl nelegalaus disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. 

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  VSAT įkliuvo iš traukinio išmestas cigaretes krovę policininkas ir pasienietis
  Lietuvos muitininkai vėl sulaikė 100 000 eurų vertės cigarečių kontrabandą
  Rusija Lietuvai ir Lenkijai grąžino beveik 100 kilogramų produktų
  Tegai:
  muitinė, Lietuva, Latvija

  Svarbiausios temos