12:11 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Aplinkos ministerijos duomenimis, didžiausia šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų į atmosferą dalis šalyje tenka būtent transporto sektoriui — 28 proc.

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Lietuvoje dėl visuotinio karantino sumažėjo transporto srautai, o dėl to pagerėjo oro kokybė, apie tai pranešė Aplinkos ministerija.

  Ministerijos duomenimis, pastarosiomis dienomis bendra oro kokybė miestuose yra geresnė už įprastą kovo mėnesį.

  "Paprastai kovą prasideda pakeltosios taršos sezonas — kai oro užterštumas padidėja dėl transporto ar stipresnio vėjo nuo sausų nešvarių gatvių ir šaligatvių, žole neapaugusių plotų keliamų dulkių. Palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu, užterštumas kietosiomis dalelėmis KD10 didžiuosiuose miestuose, esant įprastiniams transporto srautams, būna gerokai didesnis nei šiuo metu", — rašoma pranešime.

  Todėl galima teigti, kad transportas yra pagrindinis miestų oro taršos šaltinis. Ministerijos duomenimis, didžiausia šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų į atmosferą dalis šalyje tenka būtent transporto sektoriui — 28 proc.

  Lietuvoje nuo kovo 16-osios vidurnakčio įvestas karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies.

  Šiuo metu Lietuvoje nustatyta daugiau nei 60 užsikrėtimo atvejų. Visi užsikrėtusieji yra izoliuoti.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 207 tūkstančiai žmonių iš 166 šalių, daugiau nei 8,6 tūkst. mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Rusijoje pradėta tikrinti vakciną nuo koronaviruso
  Šimašius: užsikrėtusių COVID-19 Lietuvoje gali būti dešimt kartų daugiau
  Dėl koronaviruso Nicoje įvesta komendanto valanda
  Tegai:
  koronavirusas, transportas, oro tarša, Aplinkos ministerija, karantinas

  Svarbiausios temos