21:59 2021 Sausio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Šiuo traukiniu iš Ukrainos į tėvynes galės sugrįžti lietuviai, latviai ir estai, kurie turi tranzitines vizas kelionei per Baltarusiją

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Šeštadienį, 12:55, iš Kijevo į Vilnių išvyks specialus traukinys, kuriuo gali grįžti Ukrainoje esantys lietuviai, informuoja "Lietuvos geležinkeliai".

  Traukinys važiuos iki Rygos, po to grįždamas per Vilnių į Kijevą parveš Baltijos šalyse dėl uždarytų sienų įstrigusius ukrainiečius.

  "Planuojama, kad traukinys iš Kijevo išvyks kovo 21 d. 12.55 val. vietos laiku ir važiuos iki Vilniaus bei Rygos. Vilniuje jo sulaukti planuojama kovo 22 d. paryčiais, apie 3.50 val., Rygoje — apie 8.30 val. Rygoje paėmęs ukrainiečius, traukinys kovo 22 d. vakarą, apie 19.40 val., pajudės link Šiaulių ir Vilniaus geležinkelio stočių — jose bus laipinami kelionės namo Lietuvoje laukiantys ukrainiečiai", — rašoma pranešime.

  Šiuo traukiniu iš Ukrainos į tėvynes galės sugrįžti lietuviai, latviai ir estai, kurie turi tranzitines vizas kelionei per Baltarusiją. Dabartiniais duomenimis, iš Kijevo į Vilnių atvyks apie 30 piliečių.

  Pasak bendrovės "LG Keleiviams" generalinio direktoriaus Lino Baužio, specialusis traukinys, atsiliepiant į Ukrainos pagalbos prašymą, organizuotas bendradarbiaujant Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos ir, žinoma, pačios Ukrainos geležinkelių įmonėms.

  "Suprantame, kaip šioje sudėtingoje situacijoje svarbu susitelkti ir pagelbėti vieni kitiems. Prieš keletą dienų organizavome lietuvių grįžimą iš Frankfurto į Kauną, dabar — nauja, ne ką mažiau svarbi misija: padėti estams, latviams ir lietuviams pasiekti Rygą bei Vilnių, o ukrainiečiams — Kijevą. Dėsime visas pastangas, kad žmonės saugiai ir patogiai grįžtų namo", — sakė Baužys.

  Lietuva dėl koronaviruso pandemijos uždarė sienas ir paskelbė karantiną. Išimtys dėl atvykimo į šalį taikomos Lietuvos piliečių šeimos nariams, asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvoje, diplomatiniam korpusui priklausantiems asmenims, taip pat NATO kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir kitam kariniam personalui.

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šiuo metu pasaulyje yra užsikrėtę daugiau nei 200 tūkst. Mirė daugiau nei 8,5 tūkst. Virusas paveikė 168 šalis. Apie 80 tūkst. pacientų pasveiko.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  "Parodykime virusui ragus": Vyriausybė ragina visus likti namie
  Sumažėjus transporto srautui miestuose oras tapo švaresnis
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Estija, Latvija, Lietuva, Ukraina, Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos