19:11 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1862)

  Moteris buvo gydoma Ukmergės ligoninėje ir išrašyta kovo 19 dieną, tačiau kitą dieną dėl prastos savijautos ji vėl buvo paguldyta į ligoninę

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Pagyvenusi moteris, mirusi nuo koronaviruso, galėjo užsikrėsti ligoninėje, spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

  Šeštadienį paaiškėjo, kad Lietuvoje užfiksuota pirmoji mirtis nuo COVID-19. Diagnozė buvo nustatyta, pacientei mirus.

  Karantinas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Šešelgis teigė, kad pagyvenusi moteris tapo koronaviruso auka. Anot jo, kovo 19 dieną ji buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės, tačiau kitą dieną dėl prastos savijautos grįžo į medicinos įstaigą.

  Viceministras pridūrė, kad kol kas išaiškinta 160 asmenų, kurie galėjo kontaktuoti su Ukmergėje dirbusia gydytoja, iš kurių 127 — gydytojai.

  Šešelgis teigė, kad kol pacientė buvo ligoninėje, įtarimų dėl koronaviruso nebuvo, nes ji niekur nevažiavo, tarp artimųjų nebuvo potencialiai užsikrėtusių žmonių, be to, moteris turėjo įvairių sveikatos problemų. Tačiau vis dėlto buvo nuspręsta atlikti viruso tyrimą po mirties.

  Anksčiau paskelbta, kad tarp užsikrėtusiųjų koronavirusu yra gydytoja iš Ukmergės. Tačiau nežinoma, ar mirusi moteris kontaktavo su ja.

  Iš viso Lietuvoje užregistruota apie 70 koronavirusinės infekcijos atvejų. Šalyje iki kovo 30 dienos įvestas karantinas.

  Visiems grįžusiems iš kitų šalių privaloma dviejų savaičių izoliacija.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje yra užsikrėtę beveik 235 tūkstančiai žmonių iš 176 šalių, apie dešimt tūkstančių mirė.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1862)

  Dar šia tema

  Sumažėjus transporto srautui miestuose oras tapo švaresnis
  Karantino sąlygomis "Lietuvos geležinkeliai" padeda grįžti namo
  Tegai:
  Ukmergė, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos