02:23 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2195)

  Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) bei Vilniaus mobilieji punktai ir toliau dirbs pilnu pajėgumu, kol užteks reagentų

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Užsakyti reagentai, kurie yra reikalingi ėminiams dėl koronaviruso tirti, dėl nenumatytų aplinkybių šiuo metu dar nepasiekė Lietuvos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Siekiant užtikrinti pacientų, kurių būklė sunki, savalaikį ištyrimą, mobiliųjų punktų veikla yra perjungiama į racionalaus veikimo režimą.

  Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) bei Vilniaus mobilieji punktai ir toliau dirbs pilnu pajėgumu, kol užteks reagentų.

  Kaune ir Klaipėdoje esantys mobilieji punktai veiks mažesne apimtimi. Tyrimų apimtys bus mažinamos perpus, o tai reiškia, kad punktuose bus priimami 20 žmonių per dieną.

  Siekiant racionaliai naudotis medicinos priemonėmis ir tausoti personalą, šie mobilieji punktai veiks iki vidurnakčio, o gavus naujus reagentus vėl dirbs pilnu pajėgumu.

  Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 dieną paskelbė koronaviruso pandemiją. Organizacijos duomenimis, pasaulyje yra apie 210 tūkstančių infekcijos atvejų. Mirė daugiau kaip 8,7 tūkst. Iš viso virusas paveikė 169 šalis.

  Daugelis šalių, įskaitant Lietuvą, nusprendė apriboti užsienio šalių piliečių atvykimą, Lietuvoje nuo kovo 16 dienos įvestas karantinas.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2195)

  Dar šia tema

  Šalyje nustatyti 69 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, vienas iš jų baigėsi mirtimi
  Gydytojai papasakojo, kaip tinkamai praleisti saviizoliacijos periodą
  Tegai:
  Vilnius, Klaipėda, Kaunas, koronavirusas

  Svarbiausios temos