18:54 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1862)

  Sostinėje patvirtinti 9 teigiami atvejai, iš jų 2 įvežtiniai iš Šveicarijos ir Portugalijos su persėdimais Belgijoje ir Vokietijoje, 1 asmuo, dirbantis Ukmergės ligoninėje, ir 6, apie kuriuos informacija šiuo metu renkama

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Visi 14 asmenų šiuo metu izoliuoti ir gydomi ligoninėse, o 1 — namuose, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Iš viso Lietuvoje šiuo metu patvirtintų COVID-19 atvejų yra 83.

  Sostinėje patvirtinti 9 teigiami atvejai, iš jų 2 įvežtiniai iš Šveicarijos ir Portugalijos su persėdimais Belgijoje ir Vokietijoje, 1 asmuo, dirbantis Ukmergės ligoninėje, ir 6, apie kuriuos informacija šiuo metu renkama.

  Klaipėdoje užfiksuoti 4 įvežtinai atvejai, tarp jų — vidutinio amžiaus pora, visi asmenys pasitikrinti atvyko į Klaipėdos mobilųjį punktą, todėl apie juos informacija bus patikslinta vėliau. Šiauliuose 1 pacientui, grįžusiam iš Meksikos per Turkiją, nustatytas teigiamas koronaviruso atvejis, dėl geros sveikatos būklės jis izoliuotas namuose.

  Taip pat SAM priminė, kad užsakyti reagentai, reikalingi ėminiams dėl koronaviruso (COVID-19) ištirti, dar nepasiekė Lietuvos. Todėl, siekiant užtikrinti pacientų, kurių būklė sudėtinga, savalaikį ištyrimą, mobiliųjų punktų veikla yra pervedama į racionalaus veikimo režimą.

  Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ir Vilniaus mobilieji punktai, kol užteks reagentų, ir toliau dirbs pilnu pajėgumu.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Mažesne apimtimi veiks Kauno ir Klaipėdos mobilieji punktai, kuriuose tyrimų apimtys bus sumažintos perpus, tai reiškia, kad punktuose bus priimami tik 20 žmonių per dieną.

  Šie mobilieji punktai, siekiant racionaliai naudoti medicinos priemones ir tausoti personalą, dirbs iki vidurdienio, o gavus naujus reagentus ir vėl dirbs pilnu pajėgumu.

  SAM duomenimis, abi reagentų siuntos jau yra pakeliui į Lietuvą. Viena jų — jau Europoje, kita Europą pasieks per keletą valandų. Manoma, kad reagentai Lietuvoje vėliausiai bus kitos savaitės pradžioje, tad tyrimai neturėtų sutrikti. 

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1862)

  Dar šia tema

  Laikinai stabdomas į Vilniaus oro uostą vykstančių traukinių maršrutas
  Kodėl žmones pratę liesti savo veidą ir kaip atsikratyti šio įpročio
  Analitikai įvertino galimus JAV kompanijų nuostolius dėl COVID-19
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos