12:32 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2180)

  Britų gydytoja užsikrėtė koronavirusu Niujorke, tačiau ligos požymiai pasirodė jai grįžus namo, ji išsamiai aprašė savo pojūčius ir veiksmus

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Pagijusi nuo COVID-19 60-metė britų gydytoja Kler Gerada (Clare Gerada) "Daily Mail" papasakojo apie ligos simptomus.

  Gydytojos teigimu, ji užsikrėtė koronavirusu Niujorke, tačiau ligos požymiai pasirodė jai grįžus namo. Moteris sekmadienį atskrido į Didžiąją Britaniją, pirmadienį išvyko į darbą, o antradienio rytą pajuto neįprastą nuovargį.

  "Rytas prasidėjo nuo sauso kosulio. Prieš tai jis buvo gana lengvas. Aš pagalvojau, kad jis atsirado dėl ilgo skrydžio", — paaiškino ji.

  Bet po to, pasak gydytojos, ji pajuto labai stiprų sausumą gerklėje, kuris pavirto skausmu.

  "Tarsi kažkas įsmeigė peilį man į gerklę", — pridūrė Gerada.

  Po to, pasak jos, pakilo temperatūra, prasidėjo karščiavimas ir drebulys.

  "Supratau, kad tai koronavirusas, nes aš niekada sunkiai nesirgau, o gripo sezonas pasibaigė", — pasakė gydytoja.

  Gerada atliko tyrimus ir izoliavosi.

  Ji pasakojo, kad jos būklė greitai blogėjo: jau po kelių valandų moteris prarado apetitą, be to, visas maistas buvo tarsi metalo skonio. Ji turėjo vartoti maistą per jėgą, o dėl sausumo gerklėje vietoje arbatos gėrė vandenį su citrina. Dar vienas simptomas, kurį pastebėjo Gerada, žaizdelės nosyje. Ji padarė prielaidą, kad jos gerklos taip pat buvo pilnos tokių žaizdelių.

  Gydytoja pridūrė, kad jai labai norėjosi miegoti. Anot jos, dar niekada gyvenime jai nebuvo taip blogai.

  "Norėjau vesti vaizdo įrašų dienoraštį, bet net paimti telefoną man atrodė per daug sunku", — papasakojo moteris.

  Kad sumažintų temperatūrą, ji tris kartus per dieną išgerdavo dvi tabletes su paracetamoliu. Penktadienį tyrimų rezultatai patvirtino COVID-19 diagnozę. Tačiau tuo metu moteris pasijuto geriau — jos temperatūra nukrito, o kosulys sustojo. Šeštadienį jai grįžo apetitas. Pirmadienį ji pajuto, kad pasveiko, tačiau nusprendė tęsti saviizoliaciją iki savaitės pabaigos, kaip nurodė gydytojai.

  Herada įsitikinusi, kad didžioji dauguma užsikrėtusiųjų koronavirusu galės pasveikti. Ji pažymėjo, kad neturėjo jokių gretutinių sveikatos problemų, tuo tarpu daugybė koronaviruso aukų sirgo įvairiomis gretutinėmis ligomis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija pripažino koronaviruso protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užsikrėtė daugiau nei 266 tūkst. žmonių, daugiau nei 11 tūkstančių mirė.

  Lietuvoje šiuo metu nustatyti 105 koronaviruso atvejai. Dėl naujojo koronavirusio protrūkio nuo kovo 16 dienos Lietuvoje įvestas karantinas, žmonėms draudžiama lankytis masinio susibūrimo vietose. Karantinas tęsis iki kovo 30 dienos. Jei reikės, jis bus pratęstas.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2180)

  Dar šia tema

  Apokalipsės repeticija: kaip Vilnius gyvena karantino metu
  Lietuviai, jums siuntinys. Kaip "baisi" Kinija sutiko padėti Vilniui
  Vilniaus savivaldybė nufilmavo mobilųjį koronaviruso tyrimų punktą
  Kodėl žmones pratę liesti savo veidą ir kaip atsikratyti šio įpročio
  Sukurtas antiseptikas, galintis apsaugoti nuo koronaviruso
  Tegai:
  Didžioji Britanija, koronavirusas

  Svarbiausios temos