23:19 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Vilniaus meras pabrėžė, kad jei šalies valdžios institucijos būtų geriau pasiruošusios ekstremalioms situacijoms, verslininkams nereikėtų dabar tiekti maisto skurstantiems

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė viešą pastabą Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojams, kurie pradėjo bauginti verslininkus, nemokamai tiekiančius maistą ir gėrimus, baudomis ir tyrimais. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai sugebėjo paauklėti ir pagąsdinti mūsų komandą, kad mūsų gaunamą pagalbą iš verslo neva jau tiria STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba) ir FNTT (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba) ir kad turėtume pagalvoti apie tai prieš priimdami ją", — pranešė jis.

  Meras papasakojo, kad mobiliuosiuose tyrimų punktuose žmonėms ir savanoriams gali tekti išbūti be maisto ir gėrimų, todėl miestas mielai priima ir priims verslo pagalbą — vandenį, obuolius, maistą, kurį verslininkai atveža į punktus.

  "Operacijų centrui vienas prekybos centras padovanojo kuponų apsipirkti, kurie kasdien virsta kibinais ar kitais užkandžiais. Pradėjome rūpintis ir ligoninėse tyrimų laukiančiais, kurie ištisas valandas turi sėdėti alkani — koordinuojame, kad jiems būtų nuvežta maisto dovanų. Visa tai vyksta su didžiuliu verslo susitelkimu — tokių pasiūlymų vis dar gauname kasdien. Ačiū už tai", — papasakojo Šimašius.

  Meras pažymėjo, kad sunku patikėti, jog už tai ketinama nubausti žmones. Anot mero, Sveikatos apsaugos ministerijai derėtų nukreipti energiją gydytojų apsaugai užtikrinti, o ne gąsdinti žmones, kurie dirba ištisomis paromis.

  "Aš prašau — mieli biurokratai, neberaganėkite, negąsdinkite mūsų žmonių, nekeršykite verslui už jų paramą, kurios nebūtų reikėję, jei viskas Lietuvos biurokratijoje būtų veikę tobulai ir viskam būtų pasiruošta. Labai tikiuosi, kad jei COVID-19 ir įveiks ką nors Lietuvoje, tai bus biurokratijos dinozauras, o ne mūsų žmonės, ir juo labiau mūsų žmonių pilietiškumas", — parašė meras.

  Šiuo metu respublikoje nustatyti 105 koronavirusinės infekcijos atvejai. Nuo kovo 16 dienos iki kovo 30 dienos buvo paskelbtas karantinas, kuris prireikus gali būti pratęstas.

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 300 tūkst. susirgusių, daugiau nei 94 tūkst. pasveiko, daugiau nei 12 tūkstančių susirgusių mirė. Virusas paveikė 180 šalių.

  Kovo 11 dieną liga paskelbta pandemija.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  "Parodykime virusui ragus": Vyriausybė ragina visus likti namie
  Gydytojai papasakojo, kaip tinkamai praleisti saviizoliacijos periodą
  Lietuvos policija priminė, ko nereikėtų daryti gatvėje karantino metu — video
  Britanijos gydytojai įvardijo neįprastą užsikrėtimo koronavirusu požymį
  Gal Gadot klipas "Imagine" sukėlė kritiką internete
  Pasaulis pateko į sisteminę krizę — ar "penketukas" padės?
  Medicinos sesuo apsiverkė likusi be maisto po 48 valandų pamainos
  Tegai:
  biurokratija, koronavirusas, Lietuva, Vilnius, Remigijus Šimašius

  Svarbiausios temos