18:13 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2192)

  Iš viso Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 143 užsikrėtimo šia infekcija atvejai, dėl visų atvejų bus pradėti epidemiologiniai tyrimai

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Sekmadienio vakarą, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinta dar 14 naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Ministerijos duomenimis, 11 atvejų nustatyta Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. Vienas asmuo grįžo iš Jungtinės Karalystės, 9 asmenys turėjo kontaktą su iš Norvegijos grįžusiais asmenimis, dar vienas atvejis nustatytas Vilniaus mobiliajame punkte.

  3 atvejai nustatyti Kauno klinikų laboratorijoje, visi mėginiai gauti iš mobiliųjų punktų.

  Dėl visų atvejų bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

  SAM primena, kad sekmadienio vakarą Vilniaus oro uoste nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J "Spartan", pargabenęs iš Belgijos į Lietuvą koronaviruso tyrimams 5 tūkstančius reagentų. Jie nedelsiant bus paskirstyti pagrindinėms laboratorijoms, tad tyrimai bus atliekami kaip numatyta.

  Be to, skelbiama, kad naktį dar 6 tūkstančiai reagentų pajudėjo iš dar vienos tolimos šalies, o pirmadienį dar daugiau nei 3500 reagentų pajudės iš Europos ir greitu metu pasieks šalies laboratorijas.

  Šiuo metu iš viso yra užsakyta beveik 200 tūkst. reagentų, toliau dirbama su kitais užsakymais.

  Šiandien prasideda antroji Lietuvos karantino savaitė, anksčiau Vyriausybė skelbė, kad esant būtinybei karantinas po kovo 30-osios bus pratęstas.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2192)
  Tegai:
  COVID-19, Lietuva, karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos