10:55 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1807)

  Ministras pirmininkas paskelbė apie ketinimus pratęsti karantiną ir užsiminė, jog bus įvedamos griežtos ir privalomos taisyklės iš užsienio grįžtantiems asmenims

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį ryte po neformalaus susitikimo su ministrais paskelbė, kad šalyje dėl koronaviruso plitimo planuojama pratęsti karantiną, bei pabrėžė, kad bus griežtinamos jo sąlygos.

  Šią žinią jis paskelbė savo asmeninėje Facebook paskyroje.

  Pasak premjero, dėl to neturėtų kilti daug diskusijų, nes susiklosčiusi situacija aiškiai nurodo, kokių priemonių būtina imtis. Be to, tokių priemonių reikalauja šalies medikai.

  "Antra — bus griežtinamos karantino sąlygos, taip pat — atsakomybė už jų nesilaikymą. Visi matome, jog dalis žmonių karantiną traktuoja kaip netikėtai atėjusias smagias atostogas, per kurias reikia burtis, bendrauti, "siaubti" prekybos centrus ir pan. Perspėjimai, prašymai, raginimai to nedaryti, deja, atsimuša kaip žirniai į sieną. Teks eiti kitu keliu. Ir trečia — bus oficialiai įtvirtintas privalomas karantinas iš užsienio grįžtantiems asmenims. Ne savanoriškas, bet privalomas", — nurodo premjeras.

  Skvernelis pabrėžia, jog reikia daryti tai, ką reikia, "jei norime išsikapstyti iš šios situacijos su mažiausiais įmanomais nuostoliais".

  Nuo kovo 16 dienos 00:00 Lietuvoje įvestas karantinas. Kol kas oficialiai paskelbta, kad jis tęsis iki kovo 30 dienos 24:00.

  Šiuo metu Lietuvoje užregistruoti 143 koronaviruso atvejai. Šeštadienį paskelbta apie pirmąją mirtį, Ukmergėje mirė rizikos grupei priklausiusi moteris, kuri galimai užsikrėtė ligoninėje, kur anksčiau buvo nustatyta, kad užsikrėtė gydytoja.

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 300 tūkst. užsikrėtusių koronavirusu, daugiau nei 94 tūkst. pasveiko, daugiau nei 12 tūkstančių susirgusių mirė.

  Kovo 11 dieną buvo paskelbta koronaviruso pandemija.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1807)

  Dar šia tema

  Šimašius tikisi, kad koronavirusas įveiks biurokratiją
  Linksmybėms ne kliūtis: kaip įvairių šalių gyventojai linksminasi karantino metu
  Lietuva pratęsė tranzito laikotarpį užsienio piliečiams
  Klaipėdos meras papasakojo apie devintąjį COVID-19 atvejį tarp gydytojų
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, COVID-19, koronavirusas, Lietuva, karantinas

  Svarbiausios temos