12:37 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Savivaldybės paskirtas žmogus pristato maistą ir kitas būtinąsias priemones izoliuotam asmeniui bei išneša už jį maišą su atliekomis

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama riboti koronaviruso ligos plitimą, esantiems izoliacijoje žmonėms rekomenduoja, kaip elgtis su šiukšlėmis.

  Šiukšles rekomenduojama tvarkyti taip:

  Izoliuotas žmogus buitines atliekas ir naudotas asmens apsaugos priemones surenka į atliekoms skirtą konteinerį, į kurį įdėtas skysčiams nepralaidus maišas. Kai buitinių atliekų konteineris pripildomas, reikia užrišti maišą ir palikti jį už durų neišeinant iš izoliavimo patalpos.

  Savivaldybės paskirtas žmogus, kuriam pavestas maisto ir kitų būtinųjų priemonių pristatymas izoliuotam asmeniui, išneša maišą su atliekomis į bendrą buitinių atliekų konteinerį. Buitines atliekas jis išneša mūvėdamas vienkartines pirštines, o išmetęs atliekas pirštines nusiima, išmeta į konteinerį ir dezinfekuoja rankas dezinfekavimo priemone.

  Komunalines atliekas surenkančių įmonių darbuotojai, tvarkydami bendras buitines atliekas, gali dėvėti įprastas asmenines apsaugos priemones. Darbuotojai turi kuo dažniau plauti rankas su muilu, jei tokios galimybės nėra, dezinfekuoti rankas joms skirta dezinfekcine priemone, vengti socialinio kontakto su kosinčiais, čiaudinčiais asmenimis bei laikytis saugaus atstumo (ne mažiau nei 2 metrai).

  Jei atliekas tvarkiusiam asmeniui pasireiškia COVID-19 ligai būdingi simptomai (bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, sunkus kvėpavimas), būtina skambinti į Koronos karštąją liniją telefono numeriu 1808.

  Komunalinių paslaugų įmonės darbuotojui, turinčiam ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymius, dirbti griežtai draudžiama.

  Šiandien prasideda antroji Lietuvos karantino savaitė. Anksčiau Vyriausybė skelbė, kad esant būtinybei karantinas po kovo 30-osios bus pratęstas. Visiems grįžusiems į Lietuvą privalomas 14 dienų karantinas, už jo pažeidimą gresia teisinė atsakomybė.

  Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje, naujausiais duomenimis, išaugo iki 160.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Dar šia tema

  Kaip nepriaugti svorio karantino metu
  Vilniuje naktimis dirbančių medikų vaikus priims naktiniai darželiai
  Paaiškėjo informacija apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso Lietuvoje
  Laikinai stabdomas į Vilniaus oro uostą vykstančių traukinių maršrutas
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas

  Svarbiausios temos