21:31 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Nuo šiol prekybos vietose apsipirkinėti gali ne didesnė nei 2 asmenų grupė, o šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Nuo šios dienos prekybininkai turės imtis griežtesnių koronaviruso infekcijos valdymo priemonių prekybos vietose. Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

  Nuo šiol įsigalioja draudimas prekybos vietose apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei, šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną. Lankytojai turi būti skatinami už prekes atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o mokėjimo kortele. 

  Kol šalyje galioja karantinas, prekybos vietose, prie įėjimo, lankytojams turi būti sudaryta galimybė dezinfekuoti rankas, o apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšiai turi būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo.

  Rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti parduotuvių darbuotojus: įrengti pertvaras tarp pardavėjų ir pirkėjų, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt. 

  Prekybininkai įpareigoti pasirūpinti, kad pardavėjai dirbtų kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.

  Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama užtikrinti maksimalų pardavėjų ir pirkėjų saugumą, dar kalbasi su prekybininkais, tad rekomendacijos gali būti tikslinamos ir pildomos.

  Nuo kovo 16 dienos Lietuvoje veikia karantinas, kuris greičiausiai artimiausiu metu bus pratęstas. Lietuvoje užregistruoti 187 koronaviruso atvejai. 

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 330 tūkst. žmonių, daugiau nei 14,5 tūkst. mirė.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Rusijos ambasadorius ragina HRW nemeluoti apie kovą su koronavirusu Rusijoje
  Mokslininkai sukūrė inhaliatorių, kuris palengvins koronaviruso gydymą
  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius artėja prie 190
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, higiena, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos