07:09 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Paketas skirtas tiek dėl koronaviruso karantino visiškai sustojusiam verslui, tiek verslui, kuris patiria sunkumų, tačiau pabrėžiama, kad parama bus skiriama tik atsakingam verslui

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Finansų ministras Vilius Šapoka antradienį pristatė daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės dotacijų, garantijų ir kitų finansinių priemonių paketą Lietuvos verslui.

  Pristatydamas paramos paketą, ministras pažymėjo, kad šiuo metu svarbu daryti viską, kad pandemijai pasibaigus, ekonomika staigiai atšoktų į viršų.

  Ministras dėstė, kad paketas bus skirtas tiek dėl koronaviruso karantino visiškai sustojusiam verslui, tiek verslui, kuris patiria sunkumų, tiek verslui, kuris šiuo metu mato naujas galimybes, nori investuoti. 

  Jau šiandien verslas gali kreiptis į savo finansų įstaigą — ar tai kredito įstaiga, ar bankas, ar kitas finansų tarpininkas, pažymėjo Šapoka.

  "Svarbus akcentas — paramos mechanizmas galioja tik atsakingam verslui, kuris rūpinasi savo darbuotojais ir savo partneriais. Tik veikdami solidariai, sugebėsime išgelbėti ekonomiką ir greitai pastatyti ją ant kojų", — pridūrė finansų ministras. 

  Pasak ministro, euro zonos finansų ministrai antradienį turėtų pritarti bendro finansinės pagalbos fondo naudojimui, siekiant sušvelninti koronaviruso pandemijos žalą ekonomikai.

  "Europos stabilumo mechanizmas turi potencialo šiuo metu pasiskolinti bendrai 400 mlrd. eurų. Lietuva palaiko šią iniciatyvą. Manau, kad sutarimą vieną ar kitą šiandien mes surasime", — sakė Šapoka. 

  Jis pažymėjo, kad Lietuva buvo viena iš pirmųjų valstybių, kuri kreipėsi į tarptautines finansines organizacijas dėl skolinimosi galimybių, siekiant užsitikrinti "pigią" prieigą prie finansavimo šaltinių.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Nuo koronaviruso pasaulyje pasveiko daugiau nei 100 tūkstančių žmonių
  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius artėja prie 190
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos