02:16 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2410)

  Koronaviruso atvejų tik daugės, nes iš užsienio grįžtantys piliečiai atveža ligą, mano virusologas Viktoras Zujevas

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Rusijos gamtos mokslų akademijos garbės viceprezidentas, virusologas Viktoras Zujevas interviu Sputnik Lietuva griežtesnes priemones pavadino teisingomis, nes koronaviruso atvejų tik daugės.

  "Šalys, kurios paskelbė karantiną tinkamu laiku, yra daug geresnėje padėtyje nei, tarkime, Italija. Iš rezultatų matyti, kokia šalis yra kokioje padėtyje", — teigė ekspertas.

  Zujevas mano, kad žmonės, išvykę į užsienį pandemijos metu, yra "kalti prieš savo šalį", nes jų grįžimas reikalauja daug pastangų ir išlaidų, o patys piliečiai buvo rizikos zonoje ir dabar platina ligą.

  Anksčiau Lietuvos teisingumo ministerija parengė pataisas, pagal kurias žmonėms, pažeidžiantiems karantino režimą, gali būti skiriamos baudos. Pagal projektą pažeidėjams gresia bauda iki 1500 eurų arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

  Bausmė bus taikoma tiems, kurie pažeidė rašytinius įsipareigojimus neišvykti iš savo namų, gydymo vietos ar bet kurios kitos vietos, kurioje asmuo yra priverstinai izoliuotas dėl koronaviruso. Tai pasakytina net apie tuos, kurie turėjo kontaktą su užsikrėtusiaisiais, tačiau ligos simptomai dar nepasireiškė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2410)

  Dar šia tema

  Rusija padeda Italijai kovoje su koronavirusu — video
  Palangoje šeši žmonės karantino metu surengė vakarėlį
  Išbandymas koronavirusu. Lietuvos valdžia skuba išgydyti savo rinkėjus
  Tegai:
  Lietuva, karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos